Premier League: West Ham United o krok od utrzymania

17.07.2020 22:54
West Ham United - Watford

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce pokonał Watford 3:1 w meczu kończącym 36. kolejkę i tylko kataklizm może pozbawić tę drużynę utrzymania w Premier League.

Przed startem tej serii gier WHU i Watford miały tyle samo punktów - po 34 - i plasowały się bezpośrednio nad strefą spadkową. Piątkowa rywalizacja mogła okazać się kluczowa w walce o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Lepiej z tej próby wyszli podopieczni Davida Moyesa, a kwestię zwycięstwa załatwili praktycznie w pierwszej połowie, wbijając rywalom aż trzy gole.

West Ham pokonał Watford

Strzelanie już w 6. minucie rozpoczął niezawodny ostatnio Michail Antonio, a chwilę później na 2:0 podwyższył Tomas Soucek. Następnie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Declan Rice. Łukasz Fabiański w pierwszej części był praktycznie bezrobotny.

Polak skapitulował tuż po przerwie, kiedy niezdecydowanie obrońców wykorzystał Troy Deenay. Jak się później okazało, było to jedynie honorowe trafienie gości. Gospodarze też nie byli w stanie jeszcze raz umieścić piłki w siatce i wygrali 3:1.

West Ham United awansował na 15. miejsce i odskoczył od strefy spadkowej na sześć punktów. "Młoty" mają najlepszy bilans bramkowy spośród drużyn uwikłanych jeszcze w walkę o utrzymanie - aktualnie to -13; Bournemouth ma -25, a Aston Villa -27. Już wcześniej do Championship spadło Norwich City.

West Ham United - Watford 3:1

Bramki: Michail Antonio (6.), Tomas Soucek (10.), Declan Rice (36.) - Troy Deenay (49.)