Bednarek pokonał Fabiańskiego. Zwycięski gol Polaka w Premier League

26.12.2021 18:16

Jan Bednarek bohaterem Southampton. Obrońca reprezentacji Polski zdobył zwycięskiego gola, a jego drużyna pokonała na wyjeździe ekipę Łukasza Fabiańskiego West Ham United 3:2. To drugi gol stopera w tym sezonie Premier League.

Gol Jana Bednarka

Łukasz Fabiański kontra Jan Bednarek - tak z polskiego punktu widzenia wyglądała zapowiedź spotkania 19. kolejki Premier League West Ham United - Southampton. W Boxing Day więcej powodów do zadowolenia miał stoper biało-czerwonych, który zdobył gola na wagę trzech punktów.

W 70. minucie 25-latek najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego Jamesa Ward-Prowse'a i strzałem głową pokonał bezradnego "Fabiana". Dla Bednarka to drugie trafienie w tym sezonie. 1 grudnia znalazł drogę do siatki Kaspera Schmeichela.

West Ham - Southampton: Gol Bednarka [WIDEO]

Wcześniej na listę strzelców wpisywali się Mohamed Elyounoussi oraz Ward-Prowse po stronie goście i Said Benrahma oraz Michail Antonio w zespole gospodarzy.

Wobec porażki WHU spadł na 6. miejsce w tabeli Premier League, a "Święci" wskoczyli na 14. lokatę przed Everton.

Boxing Day w Premier League: WYNIKI 26.12.2021

W równolegle rozegranych meczach też nie brakowało goli. Manchester City pokonał Leicester City aż 6:3, Tottenham Hotspur wygrał w derbach Londynu z Crystal Palace 3:0, a Arsenal rozbił Norwiech City 5:0. w drużynie "Kanarków" do 75. minuty grał Przemysław Płacheta.