Drużyna Fabiańskiego liderem Premier League. West Ham rozbił Leicester

23.08.2021 22:58
West Ham - Leicester

Po dwóch kolejkach Premier League pięć drużyn może pochwalić się kompletem punktów. Jako ostatni dołączył do nich West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce, który w poniedziałek pokonał Leicester City 4:1 i objął prowadzenie w tabeli ligi angielskiej.

• West Ham United w 2. kolejce Premier League pokonał na własnym stadionie Leicester City 4:1
  • "Młoty" objęły prowadzenie w ligowej tabeli
  • Po raz setny w barwach londyńskiej drużyny wystąpił Łukasz Fabiański

Chelsea, Liverpool, Tottenham Hotspur i sensacyjnie Brighton & Hove Albion - to właśnie te ekipy mogły pochwalić się 6-punktową zdobyczą w dwóch pierwszych kolejkach Premier League w sezonie 2021/2022. W spotkaniu wieńczącym tę serię gier o dołączenie do tej czwórki walczyły Leicester City i West Ham United. Obie zwyciężyły na inaugurację - odpowiednio z Wolverhampton Wanderers i Newcastle United.

Latem do zespołu z Londynu dołączył Alphonse Areola, były bramkarz PSG, Villarreal czy Realu Madryt, a mimo to trener David Moyes cały czas stawia na byłego już reprezentanta Polski Łukasza Fabiańskiego. W poniedziałek nasza bramkarz nie miał wiele pracy, a i tak nie zachował czystego konta.

Premier League - West Ham - Leicester [WYNIK]

Polak rozgrywał setne spotkanie w barwach West Hamu i chociaż w 70. minucie drogę do jego bramki znalazł Yuri Tielemens, to koledzy "Fabiana" spisali się jeszcze lepiej i aż cztery razy pokonali Kaspera Schmeichela. Sprawę gospodarzom ułatwił Ayoze Perez, który w 40. minucie brutalnie sfaulował strzelca pierwszego gola (26. minuta) Pablo Fornalsa i z czerwoną kartką wyleciał z boiska.

W drugie połowie koszmarny błąd popełnił Caglar Soyuncu, który nie zauważył Michaila Antonio, podał mu piłkę, a sprawę zwieńczył Said Benrahma. Później reprezentant Anglii wziął sprawy w swoje ręce, zdobył dwa gole i ustalił wynik spotkania na 4:1.

West Ham w dwóch meczach Premier League zdobył osiem goli, stracił tylko trzy, dzięki czemu wskoczył na pozycję lidera przed Chelsea i Liverpool (bilans 5-0).

West Ham United - Leicester City

Bramki: Pablo Fornals (26.), Said Benrahma (56.), Michail Antonio (80., 84.) - Yuri Tielemans (70.)