Premier League: Cenne zwycięstwo West Hamu w derbach z Chelsea

01.07.2020 23:20
West Ham - Chelsea

West Ham United po serii trzech porażek wreszcie może dopisać do swego konta komplet punktów. W środowym spotkaniu 32. kolejki Premier League podopieczni Davida Moyesa sensacyjnie pokonali Chelsea 3:2. Pełne spotkanie w bramce "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański.

Arsenal, Wolverhampton i Tottenham - z tymi drużynami West Ham przegrywał "do zera", a tak zła seria sprawiła, że drużyna z Londynu spadła na 17. miejsce w ligowej tabeli. Za nią z takim samym dorobkiem plasowały się ekipy ze strefy spadkowej - Bournemouth i Aston Villa.

Środowy rywal znajdował się za to w wybornej formie. Pięć meczów bez porażki, a w tym czasie udało się Chelsea ograć m.in. Tottenham, Everton oraz Manchester City. To ostatnie zwycięstwo "dało" tytuł Liverpoolowi.

West Ham pokonał Chelsea

Ten mecz to był prawdziwy futbolowy rollercaster. W 35. minucie wydawało się, że gospodarze "napoczęli rywala", ale arbitrzy VAR dopatrzyli się spalonego Michaila Antonio przy trafieniu Tomasa Soucka. Zamiast 1:0, chwilę później zrobiło się 0:1 dla "The Blues", gdy karnego wykorzystał Willian. "Młoty" jeszcze przed przerwą doprowadziły do remisu za sprawą... Soucka.

Niedługo po przerwie Kepę pokonał Antonio, ale później dublet ustrzelił Willian. Wynik 2:2 utrzymał się do 89. minuty, kiedy decydujący cios zadał Andrij Jarmolenko.

Premier League: 29. kolejka - WYNIKI

W czterech środowych spotkaniach Premier League padło aż 17 goli. Oprócz derbów Londynu, Arsenal rozbił ostatnie w tabeli Norwich City 4:0, Everton ograł trzecią siłę ligi angielskiej Leicester City 2:1, a Newcastle pokonało Bournemouth 4:1.

Wpadka "Lisów" była szansą dla Chelsea, by wskoczyć na 3. miejsce, ale do tego potrzebne było zwycięstwo z West Hamem. Nie udało się.

W czwartek odbędą się dwa mecze: Sheffield United - Tottenham Hotspur oraz absolutny hit Liverpool - Manchester City. "The Reds" mają już zapewniony tytuł mistrza Anglii.

West Ham United - Chelsea 3:2

Bramki: Tomas Soucek (45.+2), Michail Antonio (51.), Andrij Jarmolenko (89.) - Willian (42. - karny, 72.)