Zamknij

Ujawniono, kogo w Premier League hejtują najbardziej. Dominacja jednego klubu

03.08.2022 08:04

Instytut Alana Turinga i angielska państwowa organizacja nadzorująca telekomunikację Ofcom przeprowadzili badanie, które wykazało, kim są najczęściej hejtowani na Twitterze piłkarze Premier League. Okazało się, że ośmiu z dziesięciu zawodników z "czołówki" gra w jednym klubie.

Harry Maguire i Cristiano Ronaldo
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Portugalczyk Cristiano Ronaldo i Anglik Harry Maguire byli najczęściej obrażanymi na Twitterze piłkarzami Premier League - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Alana Turinga i państwową organizację nadzorującą telekomunikację Ofcom.

Do badania przeanalizowano ok. 2,3 mln wiadomości przesłanych do zawodników występujących w angielskiej ekstraklasie w ciągu pierwszych pięciu miesięcy sezonu 2021/2022. Wykazano, że ok. 60 tysięcy z nich zawierało obraźliwe treści. Połowa zaadresowana była do zaledwie 12 różnych piłkarzy, a przynajmniej jeden taki wpis otrzymało 68 procent graczy.

Ujawniono, kogo w Premier League hejtują najbardziej

Niektórym przesyłano takie treści codziennie - wspomniana dwunastka otrzymywała średnio 15 obraźliwych wiadomości na dobę. Pod adresem Ronaldo skierowano 12 520 obelg, do Maguire'a trafiło 8954, a do trzeciego pod tym względem Marcusa Rashforda - 2557. Wszyscy są zawodnikami Manchesteru United.

W pierwszej dziesiątce zestawienia piłkarzy tego klubu jest ośmiu. Prócz Ronaldo, Maguire'a i Rashforda są to Bruno Fernandes (4.), Fred (6.), Jesse Lingard (7.), Paul Pogba (9.) i David de Gea (10.). Pozostali to kapitan Tottenhamu Hotspur Harry Kane (5.) i skrzydłowy Manchesteru City Jack Grealish (8.).

Ranking
fot.

"Trzeba zrobić więcej, aby powstrzymać najgorsze treści"

- Te radykalne wyniki ukazują skalę obraźliwych zachowań w mediach społecznościowych, z jaką muszą zmagać się zawodnicy. Choć trudno jest to wyeliminować, nie możemy pozostawić tej sprawy samej sobie. Trzeba zrobić więcej, aby powstrzymać najgorsze treści, aby piłkarze mogli wykonywać swoją pracę nienarażeni na zniewagi" - powiedziała główna autorka raportu Bertie Vidgen.

Z drugiej strony odkryto, że większość - 57 procent - wiadomości przesłanych graczom Premier League miało pozytywny wydźwięk. Kolejny sezon Premier League rozpocznie się w piątek.

loader

RadioZET.pl/PAP