Zamknij

Trwa spotkanie na szczycie. Czekamy na decyzję ws. meczów Premier League

09.09.2022 10:34

W piątek rano władze Premier League i Departamentu Kultury, Mediów i Sportu spotkały się, by omówić możliwe przełożenie najbliższych meczów. Rozmowy mają oczywiście związek ze śmiercią królowej Elżbiety II i protokołem London Bridge.

Premier League
fot. Mike Egerton/Press Association/East News

"O 10.00 naszego czasu spotkanie władz Premier League, EFL, FAWSL i DCMS (Department for Digital Culture, Media and Sport). Spodziewam się przełożenia jednej, a może dwóch kolejek - żałoba potrwa 10-12 dni). Kluby już odwołują zapowiadane na dziś konferencje prasowe trenerów" - przekazał na Twitterze dziennikarz Tygodnika Powszechnego, Michał Okoński.

Już w czwartek brytyjskie media sportowe informowały, że w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II wszystkie wydarzenia sportowe w Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej zostaną zawieszone. To ma dotyczyć też Premier League, choć tu problemem jest przeładowany terminarz, który jest tak napięty, że przełożonych meczów po prostu może nie być kiedy rozegrać. Wszystko komplikują też mistrzostwa świata w Katarze, które rozegrane zostaną na przełomie listopada i grudnia.

Najbliższa kolejka Premier League zgodnie z planem powinna rozpocząć się w sobotę o godzinie 13.30.

Premier League zawieszona, a co z Ligą Mistrzów?

O ile władze Premier League i Departamentu Kultury, Mediów i Sportu mogą zawiesić rozgrywki ligowe, tak trudno będzie im przełożyć mecze europejskich pucharów, które zaplanowane są w przyszłym tygodniu. Kibice zadają pytanie, czy jest sens przekładać spotkania Premier League, skoro i tak zespoły grać będą w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy?

Decyzja powinna zostać podjęta i ogłoszona w ciągu najbliższych godzin.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl