Zawodnik Liverpoolu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Niesamowity wynik piłkarza

16.10.2019 22:12
Trent Alexander-Arnold
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Trent Alexander-Arnold trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Niesamowity wynik piłkarza Liverpool FC w postaci 12 asyst w ubiegłym sezonie Premier League sprawił, że prawy obrońca "The Reds" na stałe zapisał się na kartach historii angielskiej i światowej piłki nożnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trent Alexander-Arnold trafił do Księgi Rekordów Guinnessa po wyśmienitym sezonie 2018/2019. Prawy obrońca Liverpoolu zakończył go z 12 asystami w Premier League, co okazało się najlepszym wynikiem w całej historii angielskiej ekstraklasy.

Trent Alexander-Arnold trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Do tej pory rekordzistami pod względem największej liczby skutecznych ostatnich podań byli Andy Hinchcliffe (sezon 1994/1995 w Evertonie) do spółki z Leightonem Bainesem (sezon 2010/2011 również w Evertonie). Obaj Anglicy zdobyli ich wówczas po 11.

Licząc wszystkie rozgrywki, 21-letni defensor uzbierał w poprzedniej kampanii łącznie 16 asyst. Cztery ostatnie podania dorzucił w Lidze Mistrzów, w której podopieczni Juergena Kloppa ostatecznie triumfowali po wygranej z Tottenhamem Hotspur w finale.

- To dla mnie zaszczyt. Zawsze chciałem rozwijać się i pomagać zespołowi w tworzeniu jak największej liczby okazji. Gratulacje należą się jednak również moim kolegom z drużyny. Piłka nożna jest grą zespołową i bez nich pobicie tego rekordu nie byłoby możliwe. Mam nadzieję, że przetrwa on kilka lat - przyznał Anglik w wywiadzie.

Trent Alexander-Arnold rozegrał w obecnym sezonie 12 meczów. Strzelił w nich jedną bramkę oraz zaliczył trzy asysty.

RadioZET.pl/Guinness World Records