Premier League: Tottenham podzielił się punktami z Manchesterem United

19.06.2020 23:23
Tottenham - Manchester United

Tottenham Hotspur zremisował na własnym stadionie z Manchesterem United 1:1 w hicie 30. kolejki Premier League, pierwszej od zawieszenia rozgrywek w marcu na czas pandemii koronawirusa. Londyńczycy prowadzenie stracili w końcówce.

Mecz Tottenham Hotspur - Manchester United stał pod znakiem powrotów i walki o punkty w drodze do Ligi Mistrzów. Lepiej spisali się rekonwalescenci "Czerwonych Diabłów", Marcus Rashford i Paul Pogba, aniżeli powracający po kontuzjach Harry Kane i Heung Min-Son.

Tottenham prowadził od 27. minuty, kiedy Steven Bergwijn uderzył mocno, ale wprost w Davida de Geę. Hiszpan interweniował jednak bardzo nerwowo i praktycznie wrzucił sobie piłkę za kołnierz.

Remis Tottenhamu z Manchesterem United [WYNIK]

Po zmianie stron goście przycisnęli i za swój wysiłek zostali nagrodzeni. W 80. minucie Erik Dier sfaulował w polu karnym wprowadzonego z ławki Paula Pogbę i arbiter wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił Bruno Fernandes. W ostatnich minutach sędzia Jon Moss podniósł jeszcze ciśnienie Jose Mourinho, ponownie dyktując rzut karny. Tym razem jednak zweryfikował swoją decyzję - słusznie, bo Dier nie nadepnął na stopę Fernandesa.

Z jednego punktu w tym meczu najbardziej cieszą się... rywale, którzy mają nadzieję na udział w Lidze Mistrzów. Jeszcze w tej kolejce Manchester United może stracić 5. miejsce na rzecz Sheffield United, a Tottenham Hotspur może spaść na 9. pozycję kosztem odwiecznego rywala zza miedzy Arsenalu.

Norwich - Southampton: Cały mecz Bednarka

We wcześniej rozegranym spotkaniu 30. kolejki Premier League Southampton rozgromiło na wyjeździe zmierzające do Championship Norwich City 3:0. Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut.

Tottenham Hotspur - Manchester United 1:1

Bramki: Steven Bergwijn (27.) - Bruno Fernandes (81. - karny)