Premier League: Mourinho lepszy od Guardioli, Tottenham liderem w Anglii

21.11.2020 20:25
Tottenham - Man. City

Tottenham Hotspur pokonał Manchester City 2:0 w spotkaniu 9. kolejki i awansował na pozycję lidera Premier League. Jose Mourinho tym razem przechytrzył Pepa Guardiolę.

Jose Mourinho i Pep Guardiola wielokrotnie mierzyli się między sobą - a to w Hiszpanii, kiedy trenowali Real Madryt i FC Barcelonę, a to a Anglii, gdy Portugalczyk pracował w Chelsea lub Manchesterze United. Według portalu transfermarkt było to już 24 spotkanie tych panów i dopiero siódme zwycięstwo "The Special One". Guardiola triumfował w tych konfrontacjach 11 razy.

W Premier League w tym sezonie lepiej spisuje się Tottenham. Londyńczycy przegrali tylko jeden mecz i przystępowali do tego starcia z pozycji numer 2. "The Citizens" plasowali się dopiero na 10. miejscu. Różnica między tymi drużynami na początku kampanii 2020/2021 uwidoczniła się też na boisku, choć to przyjezdni byli częściej w posiadaniu piłki. Gospodarze na gole zamienili dwie kontry.

Premier League: Tottenham - Manchester City [WYNIK]

"Koguty" bardzo szybko wyszły na prowadzenie. W 5. minucie Ndembele dograł do Heung-Min Sona, a ten posłał piłkę do siatki między nogami Edersona. W pierwszej połowie padły jeszcze dwa gole, ale oba nie zostały uznane - Kane był na spalonym, a asystujący Laporte'owi Gabriel Jesus przyjmował futbolówkę ręką.

Po zmianie stron Mourinho popisał się niebywałym wyczuciem. W 64. minucie Giovani Lo Celso zmienił Ndembele, a kilkadziesiąt sekund później wpisał się na listę strzelców. Był to pierwszy gol Argentyńczyka w historii jego występów w Premier League.

Tottenham z dorobkiem 20 punktów awansował na pozycję lidera. Obecnie ma dwa "oczka" przewagi nad Chelsea, która we wcześniej rozegranym spotkaniu pokonała Newcastle United 2:0. W niedzielę na 1. miejsce może wskoczyć Leicester - musi "tylko" pokonać na wyjeździe mistrza Anglii Liverpool.

Tottenham Hotspur - Manchester City 2:0

Bramki: Heung Min-Son (5.), Giovani Lo Celso (65.)