Premier League: 80-metrowy rajd i gol Heung-min Sona [WIDEO]

07.12.2019 19:44
Tottenham - Burnley

Tottenham Hotspur błyskawicznie podniósł się po porażce z Manchesterem United (1:2) i w meczu 16. kolejki Premier League rozbił na własnym stadionie Burnley 5:0. Ozdobą spotkania było kapitalne trafienie Heung-min Sona.

"Koguty" bardzo szybko ustawiły sobie to starcie, bo już po dziewięciu minutach było 2:0. Na listę strzelców wpisywali się Lucas Moura i Harry Kane. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili jeszcze wyżej po cudownym rajdzie Heung-min Sona.

W 32. minucie Koreańczyk przejął piłkę przed własnym polem karnym i popędził z nią na bramkę przeciwnika. Po drodze oszukał pięciu rywali, wyprzedził szóstego i umieścił futbolówkę w siatce obok bezradnego Nicka Pope'a. Ten sprint zajął mu 12 sekund.

Wynik na 5:0 po przerwie ustalili Kane oraz Moussa Sissoko.

Premier League: Liverpool pokonał Bournemouth

W innym meczu tej serii gier prowadzący w tabeli Liverpool pokonał na wyjeździe Bournemouth 3:0. Całe spotkanie na ławce gospodarzy spędził Artur Boruc.