Tottenham zbliża się do strefy LM. Arsenal bezradny na terenie rywala

12.05.2022 22:36
Tottenham - Arsenal

Tottenham Hotspur nie rezygnuje jeszcze z walki o Ligę Mistrzów. W zaległym meczu 22. kolejki Premier League podopieczni Antonio Conte pokonali na własnym stadionie odwiecznego rywala z północnego Londynu Arsenal 3:0 i zbliżyli się do strefy Champions League na jeden punkt.

Tottenham - Arsenal: wynik. - Mam nadzieję, że spędzimy wspaniały wieczór. Ten mecz będzie miał wielką stawkę dla obu zespołów, dlatego musimy być gotowi na walkę - mówił przed spotkaniem kapitan gospodarzy Hugo Lloris. - Emocje są częścią piłki nożnej, ale ważne jest, by umieć je kontrolować w odpowiednich momentach - dodał.

Stawka, o której wspominał Francuz, to Liga Mistrzów. Podopieczni Antonio Conte musieli wygrać, aby zbliżyć się na jeden punkt do czwartego w tabeli rywala zza miedzy i zachować szansę na udział w elitarnych rozgrywkach. "Kanonierzy" na dwie kolejki przed końcem mogli zagwarantować już sobie miejsce w tej imprezie, a do tego potrzebowali kompletu punktów. Te zostały ostatecznie w biało-granatowej części północnego Londynu.

Premier League: Tottenham - Arsenal [WYNIK]

I właśnie nieumiejętność utrzymania emocji na wodzy okazała się kluczowa w tym spotkaniu. W 26. minucie, przy stanie 1:0 dla gospodarzy po bramce Harry'ego Kane'a z rzutu karnego, Rob Holding ujrzał żółtą kartkę, za moment "poprawił" i z czerwonym kartonikiem już w 33. minucie musiał opuścić murawę. Osłabieni goście nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z dobrze dysponowaną ekipą Conte.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Kane, a chwilę po wyjściu z szatni na 3:0 trafił Heung-Min Son. Dla Koreańczyka był to już 21. gol w tym sezonie Premier League. Więcej ma tylko Mohamed Salah z Liverpoolu (22). W następnej kolejce Arsenal zagra z walczącym o utrzymanie Evertonem, a Tottenham zmierzy się ze zdegradowanym już Norwich City.

Tottenham Hotspur - Arsenal 3:0

Bramki: Harry Kane (22. - karny, 37.), Heung-Min Son (47')

Składy

• Tottenham: Hugo Lloris - Davinson Sanchez, Eric Dier, Ben Davies (Joe Rodon 82') - Emerson Royal, Rodrigo Bentancur, Pierre-Emile Hoejbjerg, Ryan Sessegnon - Dejan Kulusevski (Lucas Moura 72'), Heung-Min Son (Steven Bergwijn 72') - Harry Kane
  • Arsenal: Aaron Ramsdale - Takehiro Tomiyasu, Gabriel (Nuno Tavares 76'), Rob Holding, Cedric Soares - Granit Xhaka, Mohamed Elneny - Gabriel Martinelli (Emile Smith-Rowe 64'), Martin Oedegaard, Bukayo Saka - Edward Nketiah (Alexandre Lacazette 73')