Zamknij

Thomas Tuchel na dłużej w Chelsea. Trener podpisał nowy kontrakt

04.06.2021 17:14
Thomas Tuchel na dłużej w Chelsea. "Jestem bardzo szczęśliwy"
fot. Pool AFP/Associated Press/East News

Thomas Tuchel podpisał nowy kontrakt z Chelsea. Niemiecki trener będzie związany z klubem do 2024 roku. -Trudno sobie wyobrazić lepszą okazję do przedłużenia umowy. Jestem bardzo szczęśliwy – stwierdził Tuchel po podpisaniu umowy.

 Thomas Tuchel przedłużył umowę z Chelsea po pięciu miesiącach pracy w tym klubie. Niemiecki trener w niespełna pół roku doprowadził klub do wygranej w Lidze Mistrzów i 4. miejsca w tabeli Premier League. Gdy Thomas Tuchel rozpoczynał pracę w Londynie, Chelsea była na 9. pozycji.

The Blues zakończyli sezon 19 punktów za Manchesterem City, który wygrał Premier League.

- Nie mogę sobie wyobrazić lepszej okazji do przedłużenia umowy. Jestem wdzięczny za to doświadczenie i bardzo szczęśliwy, że jestem częścią rodziny Chelsea – stwierdził po podpisaniu umowy niemiecki szkoleniowiec.

Thomas Tuchel przedłużył kontrakt z Chelsea

Tuchel trafił do Chelsea po tym, jak został zwolniony z PSG. Szkoleniowiec w ciągu dwóch lat dwukrotnie wygrał z francuskim klubem Ligue 1 i raz dotarł do finału Ligi Mistrzów. Gdy Tuchel trafił do Chelsea dostał zaledwie 18-miesięczną umowę. Po wygranej w LM, władze klubu z Londynu skorzystały z klauzuli, która pozwoliła przedłużyć kontrakt. - Kontrakt Thomasa Tuchela został przedłużony o dwa lata – potwierdził klub.

Chelsea zakończyła sezon 19 punktów za Manchesterem City, który wygrał PL. W 30 spotkaniach pod wodzą Tuchela, The Blues 5 razy przegrali. Klub z Londynu potwierdził już przedłużenie umowy z Thiago Silvą i Cezarem Azpilicuetą. 

RadioZET.pl/AFP