Tak Manchester City świętował mistrzostwo Anglii. Istne szaleństwo

22.05.2022 21:17
Josep Guardiola

Manchester City pokonał w niedzielę Aston Villę 3:2 w meczu ostatniej, 38. kolejki Premier League, mimo że przegrywał z "The Villans" 0:2 do 76. minuty i w dramatycznych okolicznościach sięgnął po mistrzostwo Anglii. Trener "The Citizens" Hiszpan Josep Guardiola nie krył radości z tego powodu, co pokazał tuż po gwizdku jeszcze na murawie Etihad Stadium. Spore "harce" działy się również w szatni.

Manchester City przegrywał z Aston Villą w ostatnim meczu sezonu Premier League 0:2 aż do 76. minuty. Najpierw w 37. minucie gola na 1:0 dla "The Villans" zdobył reprezentant Polski Matty Cash, a następnie w 69. minucie piłkę do siatki wbił Brazylijczyk Philippe Coutinho.

City jak zaczęło jednak odrabiać straty, to zrobiło to w sposób błyskawiczny. W 76. minucie piłkę do siatki wbił Niemiec Ilkay Guendogan, dwie minuty później zrobił to Hiszpan Rodri, a w 81.minucie wynik ustalił ponownie Guendogan. "The Citizens" bili się o mistrzostwo z Liverpoolem, jednak mimo zwycięstwa "The Reds" z Wolverhampton Wanderers 3:1 musieli oni uznać wyższość "Obywateli" w tym sezonie o zaledwie jeden punkt.

Tak Guardiola świętował mistrzostwo dla Manchesteru City

Ogromnej radości z tego powodu nie krył trener City Josep Guardiola, którego ewidentnie mocno wzruszył dramatyczny "comeback" jego podopiecznych. Jeszcze na boisku Hiszpan popłakał się, czego nie zwykł robić nawet przy swoich większych triumfach.

Duży "popis" miał również miejsce w szatni Manchesteru. Kitman mistrzów Anglii Brandon Ashton rozebrał się do samych majtek i na kałuży, która powstała najprawdopodobniej na skutek wylewanych rzewnie szampanów, wykonał ślizg na brzuchu przez całą długość szatni. Temu wybrykowi członkowi sztabu towarzyszył oczywiście gromki aplauz piłkarzy City.

Ostatecznie Manchester City zakończył sezon z 93, a Liverpool z 92 punktami. Guardiola zdobył z "The Citizens" swój czwarty tytuł w ciągu pięć lat.