Zamknij

Steven Gerrard trenerem Aston Villi. Poprowadzi Matty'ego Casha

11.11.2021 11:34
Steven Gerrard
fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Steven Gerrard w czwartek został oficjalny ogłoszony nowym trenerem Aston Villi. Piłkarzem tego klubu jest Matty Cash, który niedawno otrzymał polskie obywatelstwo i niebawem zadebiutuje w reprezentacji Paulo Sousy.

Steven Gerrard przejmuje Aston Villę na 16. miejscu w ligowej tabeli. Klub w 11 meczach tego sezonu zdobył zaledwie 10 punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, remis i siedem porażek. W nowej roli Anglik zadebiutuje w sobotę, 20 listopada, gdy jego zespół zagra u siebie z Brighton.

Od 2020 roku zawodnikiem klubu z Villa Park jest Matty Cash.

- Aston Villa to klub z bogatą historią i tradycją. Jestem niesamowicie dumny, że zostałem jego trenerem. Rozmawiałem już z zarządem i wiem, jak ambitne są ich plany wobec klubu. Nie mogę się doczekać, aby pomóc im osiągnąć postawione cele - powiedział Gerrard.

- Chciałbym wyrazić też szczerą wdzięczność wszystkim związanym z Glasgow Rangers za umożliwienie mi zarządzania tak kultowym klubem piłkarskim. Zdobycie z tym zespołem rekordowego 55. tytułu mistrzowskiego na zawsze pozostanie w moim sercu. Chcę życzyć zawodnikom, pracownikom i kibicom wszystkiego najlepszego na przyszłość - dodał.

Gerrard prowadził ekipę Rangers w latach 2018-2021.