Premier League: Potworne lanie drużyny Bednarka. Leicester bezlitosne dla "Świętych"

25.10.2019 22:53
Southampton - Leicester

Jan Bednarek i jego koledzy z Southampton nie będę dobrze wspominać spotkania 10. kolejki Premier League z Leicester City. "Święci" przegrali aż 0:9.

Sprawę "Lisom" ułatwił Ryan Bertrand, który już w 12. minucie wyleciał z boiska za brutalny faul na Ayoze Perezie. Przy okazji zawodnik Southampton zapisał się w historii Premier League jako pierwszy zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę po obejrzeniu przez sędziego powtórki VAR.

Leicester City rozbiło Southampton

W tym momencie "Święci" przegrywali już 0:1 po trafieniu Bena Chilwella. W pierwszej połowie goście dorzucili jeszcze cztery gole - Tielemansa, dwóch Pereza i Vardy'ego.

W 57. minucie Ayoze Perez skompletował hat-tricka, a 60 sekund później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Vardy. W końcówce Southampton dobili jeszcze James Maddison oraz Vardy, który również zakończył ten mecz z trzema bramkami.

Leicester wyrównało rekord Premier League

W Premier League (od 1992 roku) tylko Manchester United może pochwalić się tak wysoką wygraną. W 1995 roku "Czerwone Diabły" rozgromiły Ipswich Town również 9:0, ale u siebie.

Jan Bednarek rozegrał pełne spotkanie w roli półprawego środkowego obrońcy. Polak, podobnie jak jego koledzy, powinien jak najszybciej zapomnieć o tym wieczorze. Dwa ostatnie gole dla gości padły z winy reprezentanta biało-czerwonych - to po jego faulach sędzia dyktował rzut wolny (gol Maddisona) oraz rzut karny (gol Vardy'ego).