Jan Bednarek z golem w Premier League. Polak zaskoczył Schmeichela

01.12.2021 21:18
Jan Bednarek z golem w Premier League

Jan Bednarek zdobył gola w spotkaniu Southampton - Leicester City rozgrywanego w ramach 14. kolejki angielskiej Premier League. To pierwsze trafienie Polaka w sezonie 2021/2022. Zobacz wideo.

Jan Bednarek do pokonania bramkarza gości Kaspera Schmeichela potrzebował zaledwie 147 sekund. W 3. minucie gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, a w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się stoper reprezentacji Polski, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

25-letni stoper z czterema bramkami jest drugim najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League. Liderem jest Mateusz Klich z Leeds United (5).

Southampton - Leicester City: WYNIK

Do przerwy Southampton prowadził z Leicester 2:1. Gole zdobywali ponadto Jonny Evens (Leicester) i Che Adams (S'oton). Po zmianie stron wynik na 2:2 ustalił James Maddison.