Zamknij

Slaven Bilić zwolniony z WBA. Nadchodzą lepsze czasy dla Kamila Grosickiego?

16.12.2020 14:02

Slaven Bilić został zwolniony z funkcji trenera West Bromwich Albion. We wtorek beniaminek Premier League zremisował z Manchesterem City 1:1, ale nawet to to nie uchroniło Chorwata. Czy to oznacza lepsze czasy dla Kamila Grosickiego?

Slaven Bilić zwolniony z WBA
fot. PAP/EPA
  • Slaven Bilić nie jest już trenerem West Bromwich Albion
  • Waz z nim zwolnieni zostali jego asystenci, a klub nie przedstawił jeszcze nazwiska nowego szkoleniowca
  • To dobra wiadomość dla Kamila Grosickiego, którego Chorwat nie widział w składzie "The Baggies"

Slaven Bilić objął drużynę WBA przed sezonem 2019/20, kiedy ta występowała jeszcze na zapleczu ekstraklasy - w Championship. Udało mu się wprowadzić ją do Premier League, ale początek "nowej ery" jest dla beniaminka bolesny. W 13 meczach "The Baggies" zdobyli tylko siedem punktów i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Wraz z Biliciem zwolnieni zostali także jego asystenci - Dean Recunica i Danilo Butorović.

"Klub pragnie podziękować Slavenowi i jego sztabowi za wywalczenie promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej w poprzednim sezonie i życzyć wszystkie najlepszego w przyszłości" - napisano w oświadczeniu.

Bilić odchodzi z WBA. Szansa dla Grosickiego

WBA zdołało wygrać w tym sezonie tylko jeden mecz. We wtorek jednak niespodziewanie zremisowało na wyjeździe 1:1 ze znacznie mocniejszym Manchesterem City. Nazwisko następcy Bilicia nie jest jeszcze znane.

Zmiana szkoleniowca może być dobrą wiadomością dla Kamila Grosickiego. Bilić bowiem na niego nie stawiał. Polak w tym sezonie wystąpił tylko przez 10 minut w jednym spotkaniu.

RadioZET.pl