Zamknij

Sensacyjny transfer stał się faktem. Kolejny Polak w Premier League

17.06.2022 19:47

Sensacyjny transfer z udziałem Polaka stał się faktem! Mateusz Lis został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz angielskiego Southampton. Tym samym bramkarz dołączył do innego reprezentanta Polski, Jana Bednarka.

Mateusz Lis
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Mateusz Lis pozostawał bez pracodawcy od początku maja, gdy rozstał się z Altay SK. Turecki klub miał poważne problemy finansowe, dlatego też musiał rozwiązać kontrakt z polskim bramkarzem.

Jak się okazało, ten przebieg wydarzeń wcale nie okazał się dla golkipera fatalny. Lis znalazł bowiem pracodawcę na Wyspach Brytyjskich i to nie gdzieś na zapleczu, ale od razu w samej Premier League. W piątek Southampton FC poinformował, że 25-latek podpisał z nim pięcioletni kontrakt i tym samym dołączył do innego występującego tam Polaka - Jana Bednarka.

Oficjalnie: Mateusz Lis w Southampton

Co ciekawe, tego samego dnia popularni "Święci" sprowadzili także innego golkipera z myślą o przyszłości - Irlandczyka Gavina Bazunu z Manchesteru City. W odwodzie pozostaje także Anglik Alex McCarthy.

- Mateusz ma umiejętności, których szukamy u bramkarzy, przed nim wciąż najlepsze lata. Oczywiście naszym priorytetem było wzmocnienie tej pozycji latem. Mateusz jest ważnym dodatkiem i mamy nadzieję, że pomoże nam w przyszłości - skomentował ten ruch w rozmowie z klubowymi mediami austriacki menadżer Ralph Hasenhuettl.

Wcześniej Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl informował, że Southampton może wypożyczyć Lisa do Le Havre AC. W zeszłym sezonie francuski klub uplasował się na ósmym miejscu w Ligue 2.

loader

RadioZET.pl/Southampton FC