Zamknij

Manchester City finalizuje transfer nowego obrońcy. Zapłaci za niego 68 milionów euro

28.09.2020 10:23
Ruben Dias
fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Ruben Dias, środkowy obrońca reprezentacji Portugalii, przejdzie z Benfiki do Manchesteru City - poinformował portugalski klub. Do ostatecznego porozumienia brakuje jedynie podpisu defensora na kontrakcie. 23-latek trafi na Etihad Stadium za około 68 milionów euro - w przeciwną stronę powędruje dodatkowo Nicolas Otamendi.

Manchester City osiągnął porozumienie w sprawie podpisania umowy z portugalskim obrońcą Rubenem Diasem z Benfiki za 68 milionów euro plus dodatki - poinformował klub z Lizbony. W odwrotnym kierunku - za 15 milionów euro - uda się Argentyńczyk Nicolas Otamendi.

Benfica potwierdziła oba transfery w oświadczeniu, ale - jak dodano - piłkarze muszą jeszcze podpisać odpowiednie kontrakty.

Zobacz także

Ruben Dias jedną nogą w Manchesterze City. Kosztował klub 68 milionów euro

23-letni Dias rozegrał w klubie z Lizbony 137 meczów, zdobywając w 2019 roku mistrzostwo Portugalii.

Wystąpił dotychczas 19 razy w reprezentacji Portugalii, z którą triumfował w pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA (sezon 2018/19).

Jego przybycie ma wzmocnić niezbyt szczelną obronę City. W niedzielę wicemistrzowie Anglii ulegli u siebie Leicester City 2:5.

Natomiast 32-letni Otamendi to 70-krotny reprezentant Argentyny. W ciągu pięciu sezonów występów w ekipie City zdobył dwa tytuły mistrzowskie w Premier League i raz Puchar Anglii.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP