Zamknij

Raul Jimenez już po operacji czaszki. Nowe wieści ws. zdrowia piłkarza

30.11.2020 11:50
Raul Jimenez i David Luiz
fot. PAP/EPA

Raul Jimenez z Wolverhampton Wanderers, który w niedzielnym meczu z Arsenalem doznał urazu głowy, przeszedł operację czaszki - poinformował w poniedziałek jego klub. Jak dodano, piłkarz czuje się "komfortowo".

Na początku meczu Wolverhampton z Arsenalem doszło do groźnej sytuacji. Raul Jimenez oraz obrońca gospodarzy David Luiz zderzyli się głowami w walce o piłkę. O ile zawodnik Arsenalu szybko pozbierał się z murawy, tak w zdecydowanie gorszym stanie był 29-letni Meksykanin.

Jimenez, który prawdopodobnie stracił przytomność, dostał tlen i po pewnym czasie został zabrany na noszach. Odwieziono go do szpitala. Natomiast Luizowi zabandażowano głowę i Brazylijczyk mógł kontynuować grę. Po pierwszej połowie został jednak zmieniony.

Raul Jimenez już po operacji czaszki

- Raul czuje się komfortowo po operacji, którą przeszedł wczoraj w londyńskim szpitalu - poinformował Wolverhampton w poniedziałkowym oświadczeniu.

Fatalny nokaut Raula Jimeneza. Zderzył się głową z rywalem

- Od tamtej pory widział swoją partnerkę Danielę i teraz odpoczywa. Pozostanie pod obserwacją przez kilka dni, zanim rozpocznie rekonwalescencję - dodano.

Klub podziękował personelowi medycznemu Arsenalu, sanitariuszom narodowej służby zdrowia, personelowi szpitala i chirurgom, którzy "dzięki swoim umiejętnościom i szybkiej reakcji byli tak pomocni".

RadioZET.pl/PAP