Bayern zdominował RB Lipsk. Wysoka wygrana mistrzów Niemiec

11.09.2021 20:30
RB Lipsk - Bayern RELACJA LIVE meczu Bundesligi RB Lipsk - Bayern

Bayern Monachium z kolejnym pewnym zwycięstwem. Po meczu z Herthą, którą rozgromił 5:0, zespół Nagelsmanna rozprawił się z wicemistrzem Niemiec - zespołem RB Lipsk, wygrywając 4:1. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił niezawodny Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny.

RB Lipsk - Bayern. Gospodarze weszli mecz dość nieśmiało. W zagraniach zawodników Marcha widać było nerwowość, a dodatkowo przeszkadzała im murawa. Lipsk nie schował się jednak za gardą i z trudem próbował budować swoje akcje.

Na bramkę Neuera uderzał Angelino, a także Olmo, który w pierwszych minutach przejął tzw. drugą piłkę i próbował zagrywać między dwóch obrońców Bayernu. Jedna z akcji gospodarzy mogła zakończyć się rzutem karnym: Muller z bliskiej odległości zablokował lot piłki ręką. Sędzia nie podyktował jedenastki dla Lipska, aby za chwilę.. przyznać ją Bayernowi.

RB Lipsk. Lewandowski z kolejnym golem

Doprowadził do tego Kampl, który próbując prowadzić piłkę pomógł sobie ramieniem. Sędzia po podejściu do ekranu VAR nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji uderzył pewnie, w prawy róg i pokonał Gulacsiego. Był to 14. kolejny mecz w Bundeslidze, w którym Lewy zdobył gola.

Lipsk był nieco przybity takim rozwojem wydarzeń, co próbował wykorzystać Bayern. Zawodnicy Nagelsmanna dobrze grali pressingiem i aktywnie przeszkadzał Lipskowi. Po stronie gospodarzy aktywny był Angelino, który w 35 i 40 minucie groźnie uderzał. Strzelał też m.in. Laimer.

RB Lipsk - Bayern. Kapitalne wejście Lipska

Tuż przed przerwą z boiska musiał zejść Gnabry. Zameldował się na nim Musiala i, jak miało się okazać, była to dla Bayernu kluczowa zmiana. Osiemnastolatek tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zapisał się w statystykach. Robert Lewandowski zagrał do Leroya Sane, ten odegrał do Musiali, który pewnie pokonał Gulacsiego.

Lipsk szybko odpowiedział. Silva pewnie wykończył akcję po świetnym podaniu Olmo, ale sędzia nie uznał trafienia ze względu na spalonego.

Niespełna 5 minut później było już 3:0. Znów w akcji brał udział Lewandowski, który odegrał do Musiali. Młody skrzydłowy odegrał na drugą stronę do Sane, który - mówiąc siatkarskim językiem - miał wyczyszczoną bramkę i pewnie wbił piłkę do siatki.

Kapitalny gol Lainera, odpowiedź Choupo-Motinga

Choć to Bayern przeważał, Lipskowi udało się nawiązać kontakt. Laimer dostał piłkę ok. 30 metrów od bramki Neuera i w bardzo widowiskowy sposób trafił do siatki. Do końca spotkania nie brakowało sytuacji po obu stronach: blisko był Silva i Forsberg, a po drugiej stronie Choupo-Mouting (wszedł za Lewandowskiego) i Sane.
W 91. minucie to właśnie zmiennik Lewandowskiego - Eric Choupo-Moting - zdobył czwartego gola dla swojej drużyny. Kimmich znalazł mu miejsce między środkowymi obrońcami, napastnik dobrze odnalazł się w polu karnym i pewnie pokonał Gulacsiego.

Bayern jest obecnie 2. w tabeli Bundesligi. RB Lipsk spadł na 13. pozycję.