Zamknij

Premier League. Piłkarze z Ameryki Południowej jednak dopuszczeni do gry

11.09.2021 13:39
Premier League. Piłkarze z Ameryki Południowej jednak dopuszczeni do gry
fot. Pool Reuters/Associated Press/East News

Latynoscy piłkarze, których angielskie kluby nie puściły na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw świata ze względu na ryzyko kwarantanny w związku z pandemią COVID-19, będą mogli jednak zagrać w ten weekend w Premier League - poinformowała FIFA.

Początkowo cztery federacje krajów Ameryki Łacińskiej, powołując się na przepisy FIFA, oczekiwały, że zatrzymani przez kluby piłkarze będą pauzować także w lidze, ale ostatecznie wycofały skargę.

"W geście dobrej woli i współpracy federacje Brazylii, Chile, Meksyku i Paragwaju, pozostające w ścisłym związku z FIFA, postanowiły wycofać skargę dotyczącą ich zawodników grających w Anglii" - napisano w oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Premier League. FIFA dopuściła piłkarzy do gry

Sprawa dotyczyła 11 zawodników, m.in. Brazylijczyków Edersona i Gabriela Jesusa z Manchesteru City, Freda z Manchesteru United, Alissona, Fabinho i Roberto Firmino z Liverpoolu czy Thiago Silvy z Chelsea.

Kluby Premier League uzgodniły pod koniec sierpnia, że nie wyślą swoich zawodników na mecze eliminacji MŚ do krajów, które znajdują się na czerwonej liście rządu brytyjskiego z powodu pandemii koronawirusa. Po powrocie piłkarze musieliby przejść dziesięciodniową kwarantannę i przez ten czas nie byliby dostępni dla swoich klubów.

RadioZET.pl/PAP