Zamknij

Rewolucja w Premier League i Championship. Na trybunach będą miejsca do stania

22.09.2021 22:00
Premier League wprowadzi dużą zmianę. Na trybunach będą miejsca tylko do stania
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Kluby z Premier League i Championship zorganizują na stadionach strefy, w których kibice obejrzą mecz na stojąco. Specjalne przestrzenie dla fanów mają powstać już od nowego roku.

Do tej pory Premier League i Championship nie miały wyznaczonych miejsc dla stojących widzów, bo od ponad 25 lat organizowanie ich na trybunach jest zakazane. W oświadczeniu, które wydała SGSA, czyli agencja zajmująca się bezpieczeństwem na stadionach, poinformowano, że kluby muszą wziąć udział w przygotowaniach do utworzenia takich stref na stadionie. Mają one zostać zorganizowane na próbę do 6 października, by od początku nowego roku uzyskać licencję na tzw. arenę stojącą.

Areny stojące wycofano z angielskich stadionach po tragedii w Hillsborough w 1989 roku. Zginęło w niej 97 kibiców Liverpoolu.

- Wraz z kibicami i fanami znajdziemy rozwiązanie dot. bezpiecznych stref stojących na trybunach. Po dokonaniu researchu i pomiarów na stadionach czas na przeprowadzenie tych zmian – zapowiedział brytyjski minister sportu Nigel Huddleston.

Szef SGSA Martyn Henderson dodał, że według agencji wielu fanów chciałoby mieć możliwość oglądania meczu na stojąco, co jest często niemożliwe ze względu na bliskość siedzeń. - Nasze badania pokazały, że w pełni bezpiecznie można wprowadzić takie udogodnienie – stwierdził Henderson.

RadioZET.pl/AFP