Premier League: Udany pościg Wolverhampton. Historyczny gol Bednarka [WIDEO]

18.01.2020 18:57
Southampton - Wolves

Wolverhamtpon Wanderers pokonał na wyjeździe Southampton 3:2 w meczu 23. kolejki Premier League i tym samym awansował na szóste miejsce w tabeli. "Wilki" wygrały, chociaż do 53. minuty przegrywały 0:2. Pierwszą bramkę w meczu zdobył reprezentant Polski - Jan Bednarek, który z dwoma trafieniami w angielskiej ekstraklasie został najlepszym polskim strzelcem w historii ligi. Zobacz WIDEO gola Polaka!

Jan Bednarek zdobył bramkę dla Southampton w przegranym u siebie 2:3 z Wolverhampton Wanderers meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy.

Premier League: "Wilki" zjadły "Świętych". Historyczny gol Bednarka [WIDEO]

Bednarek otworzył wynik w 15. minucie. Polski obrońca po dośrodkowaniu z rzutu wolnego technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce i został tym samym najskuteczniejszym polskim strzelcem w historii Premier League. Do tej pory znajdował się ex aequo na pierwszym miejscu z Robertem Warzychą (Everton) oraz Marcinem Wasilewskim (Leicester City). Wszyscy zdobyli po jednym golu.

Kiedy w 35. minucie meczu podwyższył Shane Long, wydawało się, że "Święci" kontrolują wydarzenia na boisku. Druga połowa należała jednak do gości.

"Wilki" kontaktową bramkę zdobyły w 53. minucie. Adama Traore łatwo minął Bednarka, dośrodkował w pole karne, a akcję wykończył Pedro Neto. Później natomiast z dwóch goli cieszył się Raul Jimenez; pierwszego strzelił z rzutu karnego.

Southampton w tabeli zajmuje 12. miejsce. Wolverhampton awansował na szóste.