Premier League: Tottenham rozbił Southampton, cztery gole Sona

20.09.2020 15:12
Tottenham, Son, Kane

Tottenham w meczu 2. kolejki Premier League pokonał na wyjeździe Southampton aż 5:2. Bohaterem meczu był Heung-min Son, który zdobył dla swojej ekipy aż cztery bramki.

Tottenham już w 3. minucie cieszył się z gola, ale po interwencji VAR sędzia anulował trafienie Harry'ego Kane, gdyż Anglik znajdował się na pozycji spalonej. W 32. minucie, za sprawą Danny'ego Ingsa, do siatki trafili za to gospodarze. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Son.

Southampton - Tottenham: Cztery gole Heung-min Sona

Reprezentant Korei Południowej swój koncert kontynuował po zmianie stron. W odstępie 26 minut zaliczył trzy kolejne trafienia. Co ciekawe przy każdym z nich asystował mu Kane. Tym samym Anglik zakończył spotkanie z czterema ostatnimi podaniami i... bramką. W 82. minucie sam bowiem wpisał się na listę strzelców.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył jeszcze Ings, który wykorzystał rzut karny.

W spotkaniu Southampton - Tottenham (2:5) zabrakło sprowadzonego w sobotę Garetha Bale'a. Walijczyk wróci do gry dopiero za kilka tygodni, gdyż zmaga się z kontuzją.