Zamknij

Premier League: Piłkarze z zakazem przytulania i wymiany koszulek

08.01.2021 23:13
Manchester City - Manchester United
fot. PAP/EPA

Wobec pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w Wielkiej Brytanii kluby Premier League otrzymały od władz ligi nowe wytyczne. Włodarze zakazali piłkarzom m.in. przytulania się i wymiany koszulek. Za naruszenie protokołów zawodnikom mogą grozić sankcje dyscyplinarne.

  • Liczba osób zakażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii nieustannie rośnie;
  • Mimo złej sytuacji epidemiologicznej rozgrywki sportowe są kontynuowane;
  • Władze Premier League wprowadziły kolejne zakazy dla wszystkich piłkarzy.

Mimo wzrostu liczby zakażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii tamtejszy rząd pozwolił na kontynuację rozgrywek sportowych. Chociaż kraj został objęty ścisłym restrykcjom, wielu piłkarzy zlekceważyło przepisy rządowe w okresie świątecznym. Wobec tego władze ligi poinformowały kluby, że wszystkie incydenty powinny zostać dokładnie zbadane.

W liście do wszystkich 20 klubów Premier League włodarze angielskiej ligi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa zakazali zawodnikom przytulania się ze sobą. Jednocześnie zrezygnowano z wymiany koszulek.

- Konieczne jest zapewnienie zaufania opinii publicznej, rządu i interesariuszy (...), że indywidualne wykroczenia popełnione przez odpowiednie osoby są odpowiednio badane przez kluby - napisano w liście.

Koronawirus: Władze Premier League reagują na wzrost zakażeń

Jak dodano, niezastosowanie się do tego zalecenia może skutkować działaniami dyscyplinarnymi ze strony ligi przeciwko konkretnej osobie, a w stosownych przypadkach również przeciwko klubowi.

Testy na obecność koronawirusa przeprowadzone w ubiegłym tygodniu wśród piłkarzy oraz członków ekip Premier League przyniosły aż 40 pozytywnych wyników. To ponad dwa razy więcej niż w najgorszym tygodniu do tej pory.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do przełożenia w tym sezonie już m.in. czterech meczów Premier League i ponad 50 spotkań w niższych ligach w Anglii.

RadioZET.pl