Premier League: Old Trafford nie dla Mourinho. Man Utd lepszy od Tottenhamu

04.12.2019 22:25
Manchester United - Tottenham

Manchester United pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:1 w 15. kolejce Premier League, a Jose Mourinho zaliczył nieudany powrót na Old Trafford. Dwa gole dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Marcus Rashford, zaś dla "Kogutów" piękną bramkę trafił Dele Alli.

Na szóstą lokatę awansował Manchester United, który w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu - ważnym m.in. z uwagi na osobę trenera Jose Mourinho - pokonał Tottenham Hotspur 2:1.

Premier League: Manchester United lepszy od Tottenhamu

Portugalczyk do grudnia 2018 roku prowadził "Czerwone Diabły", później pozostawał bez klubu, a od dwóch tygodni jest trenerem londyńskiej ekipy.

Jego powrót na Old Trafford okazał się nieudany, doznał bowiem pierwszej porażki w roli trenera Tottenhamu (po trzech zwycięstwach, w tym dwóch ligowych).

Do przerwy było 1:1 - gole strzelili Marcus Rashford dla MU oraz Dele Alli. Na początku drugiej połowy arbiter, mimo protestów gości, podyktował rzut karny dla Manchesteru United, który pewnie wykorzystał Rashford.

Zwycięzcy mają 21 punktów, a Tottenham spadł na ósme miejsce (20 pkt).

Man Utd - Tottenham: Wynik meczu 15. kolejki Premier League

Manchester United 2:1 Tottenham Hotspur

Bramki: 1:0 Marcus Rashford (6'), 1:1 Dele Alli (39'), 2:1 Marcus Rashford (49' - rzut karny)

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ MANCHESTER UNITED - TOTTENHAM HOTSPUR W 15. KOLEJCE PREMIER LEAGUE:

FT

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzone emocje w tym spotkaniu i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FT

Koniec meczu! Manchester United pokonał Tottenham Hotspur 2:1 w hicie 15. kolejki Premier League.

90+4'

To była chyba ostatnia szansa dla Tottenhamu! Alli uderzył spoza pola karnego mocno, z woleja, po koźle, ale dobrze w bramce spisał się de Gea.

90+3'

Świetne podanie do Rashforda w pole karne Tottenhamu, ale tym razem Anglik nie chciał strzelać, a podawać. I niesłusznie, bo zmarnował świetną okazję.

90+2'

Zagrożenie z kornera szybko zażegnane, kontra United, ale Shaw na spalonym.

90+2'

Wrzucał Vertonghen, ale wywalczył tylko rzut rożny. Tottenham w natarciu.

90+1'

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Z lewego skrzydła zaatakował Son, ale w porę poradzili sobie z nim obrońcy United.

88'

Uderzył z dystansu Ndombele, ale wprost w środek bramki de Gei.

87'

Zmiana również w United: Luke Shaw wchodzi na boisko za Lingarda.

86'

Zmiana w Tottenhamie: Sissoko opuścił murawę, a pojawił się na niej Giovani Lo Celso.

85'

Ponowił się schemat: kontra United, kontra kontry Tottenhamu i tym razem dobre zagranie Kane'a do Allego, pomocnika do Auriera, a Iworyjczyka do... bramkarza.

83'

Teraz świetny przechwyt Eriksena, piłka ostatecznie znalazła się na nodze Auriera, Iworyjczyk uderzył, lecz za słabo, by pokonać de Geę. Piłka w rękach Hiszpana.

82'

Akcja United pozwoliła Tottenhamowi na kontrę, ale świetnie zatrzymał Ndombelego Fred.

80'

Zmiana w Manchesterze United: Mason Greenwood opuścił boisko, a pojawił się na nim Andreas Pereira.

79'

Teraz znacznie lepiej poradził sobie w ofensywie Son, Koreańczyk podryblował, wrzucił, ale minimalnie za wysoko dla Auriera.

78'

Próbowały akcji "Koguty", lecz Ndombele podał... w aut.

77'

Nudniejszy fragment meczu. Tottenham ewidentnie bez pomysłu na grę.

75'

Wysoko teraz ustawiony Manchester United. Aurier musiał ratować się wybiciem, zablokowanym zresztą przez Rashforda.

73'

Małe spięcie pomiędzy McTominayem a Gazzanigą, ale szybko wyjaśnione przez sędziego. Gramy dalej, bez kartek.

71'

Dośrodkowanie z kornera Eriksena dobre, ale szybko wyjaśnione przez Maguire'a.

70'

Zmiana w Tottenhamie: Tanguy Ndombele pojawił się na murawie za Winksa.

70'

Ponownie w natarciu Tottenham, wrzucił Aurier i wywalczył rzut rożny.

69'

Kiepski rożny Freda, skontrował Tottenham, ale Sissoko fatalnie przerzucił do Eriksena. Piłka w rękach de Gei.

69'

Z dystansu uderzył James, tym razem dużo lepiej, ale czujnie w bramce "Spurs" Gazzaniga. Korner dla United.

68'

Winks wrócił do gry, a w natarciu już United. Lingard w solowej akcji, lecz lepszy Aurier.

67'

Pognał na bramkę United Winks, ale nie dość, że stracił piłkę, to sfaulował Freda i... doznał kontuzji.

64'

Zmiana w Tottenhamie: Christian Eriksen pojawił się na murawie za Lucasa Mourę.

63'

Świetna wrzutka Auriera w stronę Kane'a, jednak w porę zainterweniował Harry Maguire.

62'

Uderzył z dystansu James, ale łatwo obronił ten strzał Gazzaniga.

60'

Kontra United, czarował w polu karnym Tottenhamu Rashford, ale ostatecznie Anglik sam się pogubił.

59'

Natarcie "Kogutów", po skrzydle pognał Vertonghen, lecz wrzucił... na górną siatkę bramki de Gei.

57'

Świetna akcja "Czerwonych Diabłów", dobre podanie w polu karnym próbował odebrać James, który powinien jednak zostawić piłkę Rashfordowi. Futbolówka ostatecznie w rękach Gazzanigi.

55'

Korner Winksa dobry, ale ostatecznie wybity przez obrońców United.

55'

Ponownie w natarciu "Spurs", tym razem konkretnie Kane, ale strzał Anglika zablokowany. Tylko korner dla Tottenhamu.

52'

Tottenham chciał szybko odpowiedzieć Manchesterowi, w świetnej solowej akcji pokazał się Son, ale jego strzał fenomenalnie zablokował Fred. Brazylijczyk wraca do formy z Szachtara!

49'

I mamy 2:1 dla Manchesteru United! Rashford podrobił, spojrzał i strzelił nie do obrony dla Gazzanigi. Tottenham znów w odworcie!

47'

I od razu wspaniała akcja Rashforda, Anglik wbiegł w pole karne Tottenhamu i został sfaulowany przez Sissoko. Rzut karny dla United!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Przy piłce United.

HT

WIDEO gola Delego Allego:

HT

Koniec pierwszej części meczu! Za krótką chwilę zaprezentujemy Państwu przepiękną bramkę Delego Allego.

45+3'

Dobry korner Freda, ale ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnane przez graczy "Spurs".

45+2'

Rashford w kolejnej solowej akcji. Wywalczył rzut rożny.

45'

Rashford wrócił do gry, a sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

43'

Szybka akcja Manchesteru United, Wan-Bissaka wrzucił w stronę Rashforda, ale Gazzaniga w porę zainterweniował. Napastnik nie podnosi się jednak z boiska.

42'

Tottenham wraca do gry, "Koguty" dłużej przy piłce, widać, że poczuli krew.

41'

Sędzia sprawdzał jeszcze gola Allego na wideopowtórkach, ale nie było zagrania ręką. Gramy dalej!

39'

CO ZA BRAMKA DELEGO ALLEGO! Piłkę w środku boiska stracił McTominay, Tottenham zaczął budować elektryczną akcję, uderzył wreszcie Aurier, wybronił de Gea, ale do piłki dopadł Alli. Anglik przerzucił obrońcę United jak dziecko i wpakował piłkę do siatki. Manchester United 1:0 Tottenham!

38'

Dobra, solowa akcja McTominaya, ale jego dośrodkowanie w porę przejęte przez obrońców Tottenhamu.

36'

W natarciu United, konkretniej Aaron Wan-Bissaka, ale jego dośrodkowanie zdecydowanie za mocne.

34'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne United Serge'a Auriera, ale wprost w ręce de Gei.

32'

Akcja Tottenhamu, rozpoczął ją Vertonghen, ale ostatecznie tylko aut bramkowy dla United.

31'

Kontra United, lecz tym razem prędko zatrzymana.

30'

Wreszcie przy piłce "Koguty". Podopieczni Jose Mourinho spokojnie operują futbolówką.

28'

Manchester United on the fire! Świetna, solowa akcja Lingarda, uderzenie po dalszym rogu, ale minimalnie niecelne. Tottenham nie potrafi się odnaleźć w tym spotkaniu.

27'

I jeszcze raz Rashford, i jeszcze raz fenomenalnie broni Gazzaniga! Cóż za parada argentyńskiego golkipera!

25'

I po raz kolejny Manchester United i Rashford! Anglik uderzył potężnie, z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Cóż za szansa gospodarzy!

23'

Rzut rożny krótko wykonany, rozciągnął Fred, Scott McTominay uderzył, ale zablokował ten strzał... Lingard.

22'

Świetna akcja Manchesteru United, James do Lingarda, ten do Masona Greenwooda, a Anglik mocno, po krótkim słupku, lecz tym razem czujnie w bramce Gazzaniga. Korner dla "Czerwonych Diabłów".

20'

Akcja Tottenhamu, wrzucał w pole karne Jan Vertonghen, ale łatwo zblokowany.

18'

Rashford uderzył świetnie, mocno, tzw. spadającym liściem, ale minimalnie obok dalszego słupka.

17'

Lekkomyślny faul Moussy Sissoko na Fredzie przed własnym polem karnym. Do rzutu wolnego szykuje się Rashford.

16'

Dobra akcja w ofensywie Jamesa, ale ostatecznie stanowczo zatrzymana przez defensorów Tottenhamu.

14'

I Winks za ten faul ukarany żółtą kartką.

13'

Kuriozalny faul Harry'ego Winksa na Jamesie. Popchnięty pomocnik United wpadł w... Jose Mourinho i obił się o jego łydkę. Walijczyk leżał na chwilę na boisku, ale ostatecznie wznowi grę.

12'

Kane uderzył, ale nad poprzeczką bramki de Gei.

11'

Faul Freda pod własnym polem karnym. Do uderzenia szykuje się Kane.

10'

Uderzył z dystansu Daniel James, ale jego strzał zablokowany przez obronę "Spurs".

8'

Rzuciło się do ataku od razu po wznowieniu gry United, ale obrońcy gości nie pozwalają na rozszalenie rywalom.

6'

I mamy gola dla Manchesteru United! Marcus Rashford przejął odbitą piłkę przed polem karnym, podciągnął pod bramkę i huknął jak z armaty po krótszym słupku. Paolo Gazzaniga mógł zrobić więcej! Man Utd 1:0 Tottenham.

5'

United w ataku pozycyjnym.

4'

Wyżej teraz Tottenham, ale ładną akcję przeprowadziło mimo to United. W pole karne wbiegł z piłką Jesse Lingard, lecz zatrzymany.

3'

Skontrowali piłkarze "Spurs", ale Heung-Min Son zagrał za mocno do Harry'ego Kane'a. Piłka w rękach Davida de Gei.

2'

Próba przyspieszenia zatrzymana przez Tottenham, ale wciąż to United przy piłce.

1'

Wysoko zaczął Manchester United. Gospodarze rozgrywają spokojnie piłkę na połowie rywali.

1'

I rozpoczynamy mecz! Przy piłce Tottenham.

20:26

Zawodnicy pojawiają się już na murawie. Sędzią dzisiejszego spotkania Paul Tierney.

20:23

Stawką dzisiejszego meczu jest piąte miejsce w tabeli. Mimo różnicy czterech lokat między "Czerwonymi Diabłami" a "Kogutami", ci pierwsi również mają szansę na wyraźne podskoczenie w klasyfikacji. Potrzebują jednak trzech punktów.

20:21

Przypomnijmy, że obie drużyny nie zaczęły zbyt dobrze obecnego sezonu, jednak podczas gdy Tottenham, po objęciu ławki trenerskiej przez Jose Mourinho, wychodzi z dołka, Manchester United wpada w niego coraz głębiej. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie wygrali łącznie od trzech meczów. Przełamią się na własnym stadionie?

20:15

Jako drudzy goście - Tottenham Hotspur:

20:14

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze - Manchester United.

20:10

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu Manchester United - Tottenham Hotspur w hicie 15. kolejki Premier League. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!