Premier League: Gładka wygrana Man Utd z Villą. "Czerwone Diabły" wciąż w grze o LM

09.07.2020 23:40
Manchester United

Manchester United pokonał na wyjeździe Aston Villę 3:0 w meczu 34. kolejki Premier League i tym samym utrzymał się na piątym miejscu w tabeli. Do czwartej, gwarantującej grę w Lidze Mistrzów lokaty, "Czerwone Diabły" tracą zaledwie jedno oczko.

Manchester United rozpoczął strzelanie na Villa Park w Birmingham w 27. minucie, od rzutu karnego. Kilkadziesiąt sekund wcześniej bezmyślnym wejściem wślizgiem w wykonującego ruletkę Bruno Fernandesa "popisał się" Ezri Konsa. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił ów stały fragment gry na gola.

Kolejna bramka padła w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy "Czerwone Diabły" rozpoczęły kontrę po ataku gospodarzy. Z piłką w stronę pola karnego Aston Villi popędził Mason Greenwood, który zagrał do Anthony'ego Martiala, ustawił się, odebrał podanie zwrotne i huknął jak z armaty po bliższym słupku zza pola karnego.

Wynik meczu został ustalony już w 58. minucie. Portugalczyk Fernandes ustawił piłkę na rogu boiska, uniósł rękę w górę i, ku zaskoczeniu wszystkich, zagrał na przedpole do niepilnowanego Paula Pogby. Francuz, choć przyjął piłkę nieco pokracznie, zdołał zmylić grą ciałem Jacka Grealisha i uderzył zza szesnastego metra nie do obrony dla bramkarza "The Villans".

W innych czwartkowych meczach 34. kolejki Premier League padły wyniki remisowe. Tottenham Hotspur zremisował na wyjeździe z AFC Bournemouth 0:0 i niemal całkowicie zaprzepaścił swoje szanse na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, zaś Southampton FC Jana Bednarka podzielił się punktami na Goodison Park z Evertonem (1:1; gole: 0:1 Danny Ings, 1:1 Richarlison). Polski obrońca rozegrał kolejny pełny mecz w barwach "Świętych". W 61. minucie został ukarany żółtą kartką.