Premier League: Remis na Old Trafford w hicie kolejki

30.09.2019 23:17
Arsenal - Manchester United

Manchester United zremisowało w meczu 7. kolejki Premier League z Arsenalem 1:1. Efektownym golem na Old Trafford popisał się Scott McTominay.

Początek meczu był bardzo ospały. Manchester zaczął nieśmiało atakować, ale obrońcy Arsenalu wykonywali swoje zadanie. Jedną z pierwszych poważniejszych w tym spotkaniu akcji wyprowadził Andreas Pereira, co było jasnym sygnałem dla Czerwonych Diabłów.

Na sam koniec pierwszej połowy w 45. Minucie przysłowiową bramkę do szatni zdobył Scott McTominay. Szkot uderzył zza pola karnego tak precyzyjnie, że Bernd Leno nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale.

Po zmianie stron Arsenal ruszył do ataku. Pierwszą okazję miał Lucas Torreira, ale fatalnie skiksował obok bramki. Do remisu w 58. minucie doprowadził Pierre Emerick Aubameyang. Gabończyk znalazł się sam na sam z Davidem de Geą i skierował piłkę do siatki. Akcję sprawdzał jeszcze sędzia, ale po obejrzeniu powtórki uznał gola.

Od tego momentu ataki jednego i drugiego zespołu nasiliły się, ale żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Ostatecznie wynik zakończył się remisem 1:1.

Manchester United -  Arsenal 1:1 (0:0)