Premier League: Masakra w Manchesterze. "The Citizens" przejechali się po Watford

21.09.2019 18:37
Manchester City - Watford FC

Manchester City zmiażdżył u siebie Watford FC 8:0 i tym samym mocno zaakcentował swoją znakomitą formę w tym sezonie. Przypomnijmy, że w ubiegłej kolejce popularni "The Citizens" przegrali zaskakująco z Norwich City 2:3. Wspaniałym występem i hat-trickiem popisał się Bernardo Silva. Pozostałe bramki dla podopiecznych Josepa Guardioli strzelali kolejno David Silva, Sergio Aguero, Riyad Mahrez, Nicolas Otamendi oraz Kevin De Bruyne.

Broniący tytułu Manchester City rozgromił przed własną publicznością ostatni w tabeli Watford 8:0 w szóstej kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Mistrz zajmuje drugie miejsce z dwoma punktami straty do Liverpoolu, który w niedzielę zagra z Chelsea.

Premier League: Manchester City zmiażdżył Watford

Już po 18 minutach gospodarze prowadzili 5:0 po bramkach Hiszpana Davida Silvy (w pierwszej minucie), Argentyńczyka Sergio Aguero z rzutu karnego (7'), Algierczyka Riyada Mahreza z wolnego (12'), Portugalczyka Bernardo Silvy (15') i Argentyńczyka Nicolasa Otamendiego (18').

W drugiej połowie dwa gole dołożył Bernardo Silva (48' i 60'), który skompletował hat-trick, a wynik ustalił Belg Kevin De Bruyne (85').

Aguero uzyskał ósmą bramkę w tym sezonie i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Było to też jego setne trafienie w angielskiej ekstraklasie.

Pięciobramkowe prowadzenie do przerwy to wyrównanie rekordu Premier League. Z kolei najwyższe zwycięstwo odniósł w 1995 roku Manchester United, który rozbił Ipswich Town 9:0.

"The Citizens" mają trzynaście punktów po sześciu meczach. Lider Liverpool zdobył komplet w pięciu. W niedzielę o 17:30 czeka go spotkanie z Chelsea w Londynie.

Na trzecie miejsce przed pozostałymi rozstrzygnięciami awansowała ekipa Leicester City, która wcześniej w sobotę pokonała u siebie Tottenham Hotspur 2:1. "Lisy" mają 11 punktów.