Premier League: Cztery bramki na Goodison Park. Derby Liverpoolu na remis

17.10.2020 15:30
Everton - Liverpool na żywo

Liverpool zremisował na wyjeździe z Evertonem 2:2 w meczu piątej kolejki Premier League. Gole dla "The Reds" zdobyli Sadio Mane i Mohamed Salah, zaś dla "The Toffees" Michael Keane oraz Dominic Calvert-Lewin.

Strzelanie w meczu Everton - Liverpool zaczął niezwykle szybko, bowiem już w trzeciej minucie, Sadio Mane. Senegalczyk otrzymał świetne podanie od Andy'ego Robertsona i wpakował piłkę tuż pod poprzeczkę, nie pozostawiając Jordanowi Pickfordowi żadnych szans.

Zaledwie cztery minuty później w polu karnym Evertonu padł faulowany przez bramkarza "The Toffees" Virgil van Dijk. Jak się jednak okazało, Holender był wcześniej na spalonym i nie dość, że "The Reds" nie otrzymali od sędziego rzutu karnego, to dodatkowo van Dijk musiał opuścić murawę z powodu kontuzji.

W 19. minucie spotkania doszło do wyrównania. James Rodriguez dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Michaela Keane'a, a ten pewnie wykorzystał swoją okazję.

W 30. minucie urazu doznał inny obrońca, tym razem Evertonu. Mięsień dwugłowy uda naciągnął sobie Seamus Coleman i musiał opuścić boisko.

Kolejne trafienie padło dopiero w 72. minucie. Yerry Mina wybił przed siebie dośrodkowanie Jordana Hendersona, a na uderzenie z pierwszej piłki zdecydował się Mohamed Salah. Egipcjanin trafił w futbolówkę niemal perfekcyjnie i pięknym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Everton wyrównał już w 81. minucie. Świetnym przerzutem do Lucasa Digne'a popisał się James, Francuz dośrodkował w pole karne, a Dominic Calvert-Lewin, niczym Cristiano Ronaldo, wybił się wysoko w górę w polu karnym i wpakował piłkę prosto w lewy róg bramki Adriana.

Siedem minut później czerwoną kartkę za koszmarne wejście w nogi Thiago Alcantary obejrzał Richarlison. Brazylijczyk osłabił swój zespół w niezwykle ważnym momencie meczu, a "The Toffees" prawie zapłacili za to najwyższą cenę.

Henderson zdobył bowiem bramkę po silnym strzale z pierwszej piłki i świetnym podaniu Mane, jednak chwilkę potem VAR wykluczył jego trafienie. Wcześniej senegalski skrzydłowy Liverpoolu znajdował się na minimalnym spalonym.

Wszystkie widea bramek z meczu Everton - Liverpool w relacji poniżej.