Premier League: Siedem bramek na Anfield. Derby Merseyside dla Liverpoolu

04.12.2019 23:15
Liverpool - Everton

Liverpool rozgromił Everton 5:2 w derbowym meczu 15. kolejki Premier League i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Divock Origi, zaś po jednym strzelili Xherdan Shaqiri, Sadio Mane oraz Georginio Wijnaldum. Dla gości trafiali Michael Keane i Richarlison.

"The Reds" nie zwalniają tempa. W środowy wieczór na Anfield prowadzili z lokalnym rywalem już do przerwy 4:2. W drugiej połowie mieli kolejne szanse, m.in. Sadio Mane, ale gola dopiero w końcówce zdobył Georginio Wijnaldum.

Premier League: Liverpool rozgromił Everton w derbach Merseyside

W pierwszej części dwa trafienia dla gospodarzy zaliczył Divock Origi, a po jednym Xherdan Shaqiri oraz Mane. Everton odpowiedział golami Michaela Keane'a i Richarlisona.

Po porażce goście, którzy nie wygrali na Anfield od 1999 roku, zajmują miejsce w strefie spadkowej (osiemnaste - 14 pkt).

Tymczasem Liverpool, tegoroczny triumfator Ligi Mistrzów, jest liderem z imponującym dorobkiem 43 punktów (14 zwycięstw i jeden remis).

Wyprzedza o osiem punktów Leicester City. Wicelider wygrał 2:0 z ostatnim w tabeli Watfordem.

Liverpool - Everton: Wynik meczu Premier League

Liverpool 5:2 Everton

Bramki: 1:0 Divock Origi (6'), 2:0 Xherdan Shaqiri (17'), 2:1 Michael Keane (21'), 3:1 Divock Origi (31'), 4:1 Sadio Mane (45'), 4:2 Richarlison (45+3'), 5:2 Georginio Wijnaldum (90')