Premier League: Leicester lepszy od Manchesteru United. City mistrzem Anglii

11.05.2021 20:53
Manchester United - Leicester

Leicester City pokonał na wyjeździe Manchester United 2:1 w meczu 36. kolejki Premier League i tym samym pozbawił "Czerwone Diabły" nawet matematycznych szans na zdobycie mistrzostwa Anglii na rzecz rywali zza miedzy - Manchesteru City. Gole dla "Lisów" strzelali kolejno Luke Thomas i Turek Caglar Soyuncu, zaś dla gospodarzy trafił Mason Greenwood.

• Leicester City pokonał na wyjeździe Manchester United w meczu 36. kolejki Premier League
  • Gole dla popularnych "Lisów" zdobywali kolejno Luke Thomas i Turek Caglar Soyuncu. Dla "Czerwonych Diabłów" trafił Mason Greenwood
  • Zwycięstwo Leicester nad United oznacza nie tylko awans tych pierwszych na trzecie miejsce w tabeli, ale również pozbawienie "The Red Devils" nawet matematycznych szans na zdobycie mistrzostwa Anglii
  • Mistrzem Anglii został więc dziś oficjalnie Manchester City

Mecz Manchester United - Leicester City rozpoczął się dość spokojnie, ale pierwsze bramki padły bardzo szybko.

Już w 10. minucie Belg Youri Tielemans zagrał fenomenalną piłkę w pole karne, przepuścić postanowił ją Jamie Vardy i całe szczęście, bowiem wbiegający w pole karne na pełnej prędkości Luke Thomas wpakował ją w samo okienko bramki po przepięknym uderzeniu z woleja.

Premier League: Leicester pokonał Manchester United. City mistrzem Anglii

Wyrównanie dla "Czerwonych Diabłów" padło jednak bardzo szybko, bo ledwie pięć minut później. Ładną, solową akcją popisał się Iworyjczyk Amad Diallo, który minął Thomasa, po czym zagrał do Masona Greenwooda, a Anglik z kolei ograł jak dziecko Turka Caglara Syuncu i wpakował piłkę w lewą wewnętrzną boczną siatkę bramki Duńczyka Kaspera Schmeichela.

Bramka na 2:1 dla "Lisów" padła dopiero w drugiej połowie, w 66. minucie. Po serii trzech zmian przeprowadzonych w obu drużynach Marc Albrighton dośrodkował z rzutu rożnego na głowę wspomnianego już Soyuncu, a obrońca City zrehabilitował się i wpakował piłkę głową pod poprzeczkę.

Do ostatniego gwizdka sędziego głównego więcej goli już nie padło, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Leicester 2:1.

Taki wynik oznacza, że Manchester United stracił nawet matematyczne szanse na mistrzostwo, a najlepszą drużyną w Anglii w sezonie 2020/2021 oficjalnie został rywal zza miedzy "The Red Devils" - Manchester City. "Lisy" z kolei awansowały na trzecie miejsce w tabeli Premier League i tracą do "Czerwonych Diabłów" już tylko cztery punkty. Mają jednak jeden rozegrany mecz więcej.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ MANCHESTER UNITED - LEICESTER CITY W 36. KOLEJCE PREMIER LEAGUE: