Zamknij

Kibice Premier League wracają na trybuny. Kuriozalne zakazy władz

24.11.2020 18:01
Liverpool - Leicester
fot. PAP/EPA

Władze Premier League postanowiły wpuścić kibiców na trybuny już na początku grudnia, ale pod pewnymi warunkami. Angielscy fani, którzy będą chcieli obejrzeć mecze na żywo, będą musieli przestrzegać zakazów śpiewania i picia alkoholu.

W poniedziałek pojawiła się informacja, że kibice Premier League od 2 grudnia będą mogli wrócić na stadiony. Decyzja jest związana z końcem drugiego lockdownu w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu wkrótce na trybunach będzie mogła znaleźć się ograniczona liczba fanów.

Dziennikarze „Daily Mail” dotarli do warunków, jakie będą musiały zostać spełnione. Przede wszystkim na stadiony wejdą kibice, jedynie w strefach z niewielką ilością zakażeń. W tych rejonach na trybunach będzie mogło zasiąść do czterech tysięcy osób. W miastach w drugim stopniu zagrożenia – dwa tysiące. Stadiony zespołów z regionów objętych trzecim stopniem epidemiologicznym pozostaną puste.

- Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy, które obszary będą należeć do danego poziomu, na podstawie analizy przypadków we wszystkich grupach wiekowych, a szczególnie w wieku powyżej 60 lat. Mam nadzieję, że będzie to jeszcze w czwartek – ogłosił Boris Johnson premier Wielkiej Brytanii.

Premier League: Nietypowe zakazy dla kibiców na trybunach

„Daily Mail” przekazało informację o możliwych ograniczeniach dla kibiców. Aby zapewnić fanom jak najlepszą formę bezpieczeństwa, wśród wytycznych pojawił się zakaz spożywania alkoholu i śpiewania na stadionie.

Poza tym kibice będą musieli nosić maseczki zasłaniające usta i nos oraz wchodząc na obiekt, wypełnić specjalną ankietę zdrowotną. Poza tym każda osoba będzie mieć możliwość wniesienia płynu do dezynfekcji, gdzie pojemność buteleczki nie będzie mogła przekroczyć 50 ml.

Każdy klub będzie mógł dostosować reguły do własnych wymagań. Ponadto przewidziano sankcje dla fanów, którzy nie będą przestrzegać zasad.  

RadioZET.pl/dailymail.co.uk