Zamknij

Premier League: Wiadomo, kiedy otworzy się okno transferowe [DATA]

15.07.2020 16:44
Premier League
fot. Shutterstock

Władze Premier League poinformowały, kiedy otworzy się i ile czasu potrwa letnie okno transferowe. Okres, w którym angielskie kluby będą mogły kupować nowych piłkarzy rozpocznie się 27 lipca, a potrwa aż do 5 października.

Okienko transferowe dla klubów angielskiej ekstraklasy piłkarskiej otwarte zostanie 27 lipca, a zakończy się 5 października - poinformowały władze Premier League. Później jeszcze do 16 października będzie można kupować zawodników z niższych lig w tym kraju.

W ostatnich latach wymiany piłkarzy dozwolone były od maja do sierpnia, ale w tym roku kalendarz sportowy storpedowała pandemia koronawirusa. W sezonie, który miał trwać do końca maja, są do rozegrania jeszcze trzy kolejki.

Zobacz także

Premier League: Kiedy otwiera się okno transferowe? [DATA]

"Po konsultacji z EFL (władzami niższych dywizji w Anglii - PAP) ustalono, że dodane zostanie krajowe okienko od 5 do 16 października. W tym czasie kluby Premier League będą mogły kupować i sprzedawać piłkarzy jedynie do klubów EFL (dotyczy to wypożyczeń i transferów definitywnych). Transfery pomiędzy członkami Premier League w tym okresie będą zabronione" - napisano w oświadczeniu.

Opublikowane w środę terminy musi jeszcze zatwierdzić Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu