Zamknij

Premier League: Kibice wracają na trybuny. Nie wszyscy jednak wejdą na stadion

05.05.2021 18:23
Kibice Premier League
fot. CARL RECINE/AFP/East News

Kibice angielskiej Premier League wracają na trybuny - poinformowały władze ligi. Fani, ale tylko gospodarzy i w ograniczonej liczbie, będą mogli wejść na stadion podczas dwóch ostatnich kolejek obecnego sezonu.

  • Kibice Premier League wracają na trybuny
  • Fani gospodarzy w ograniczonej liczbie będą mogli obejrzeć mecze swoich drużyn w dwóch ostatnich kolejkach obecnego sezonu angielskiej ekstraklasy
  • Przedostatnia seria gier odbędzie się w dniach 18-19 maja, zaś ostatnia - 23 maja

Tylko kibice gospodarzy w ograniczonej liczbie obejrzą z trybun mecze dwóch ostatnich kolejek obecnego sezonu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej – poinformowały w środę władze Premier League.

Fani wracają w ograniczonej liczbie od 17 maja, zgodnie z rządowym planem złagodzenia obostrzeń związanych z pandemią. Liga angielska zmieniła harmonogram w ten sposób, aby każda z 20 drużyn rozegrała co najmniej jedno spotkanie u siebie przed publicznością.

Premier League: Kibice wracają na trybuny. Nie wszyscy jednak wejdą na stadion

"To ważny krok w kierunku pełnych stadionów, w tym z kibicami zespołów gości, od początku sezonu 2021/2022" – przekazano w komunikacie.

Po 34 kolejkach w tabeli prowadzi Manchester City z 80 punktami, przed Manchesterem United (67 pkt, jeden mecz mniej rozegrany), Leicester City (63 pkt) i Chelsea (61 pkt). Przedostatnia seria gier odbędzie się w dniach 18-19 maja, a ostatnia 23 maja.

RadioZET.pl/PAP