Premier League: Chelsea lepsze od West Hamu w bitwie o LM, remis Liverpoolu

24.04.2021 20:49
Timo Werner

Chelsea FC pokonała na Olympic Stadium West Ham United w meczu 33. kolejki Premier League i tym samym bardzo przybliżyła się do gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Gola na wagę zwycięstwa dla "The Blues" zdobył Niemiec Timo Werner. W innym meczu tej kolejki Liverpool FC tylko zremisował u siebie z Newcastle United 1:1.

• Chelsea FC pokonała na Olympic Stadium West Ham United w meczu 33. kolejki Premier League
  • Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla "The Blues" Niemiec Timo Werner
  • W innym spotkaniu tej kolejki Liverpool FC tylko zremisował z Newcastle United

West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał na swoim stadionie w derbach Londynu z Chelsea 0:1 w 33. kolejce Premier League. Piłkarze gości przybliżyli się dzięki temu do zakończenia sezonu w czołowej czwórce i awansu do Ligi Mistrzów.

Polskiego bramkarza pokonał w 43. minucie Niemiec Timo Werner. Fabiański nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia, ale poza tym występ może zaliczyć do udanych. Obronił pięć innych uderzeń, w tym groźne próby Wernera i Masona Mounta.

Premier League: Chelsea pokonała West Ham i przybliżyła się do Ligi Mistrzów

W 81. minucie utrzymanie korzystnego wyniku stało się dla Chelsea łatwiejsze, ponieważ czerwoną kartkę za faul zobaczył Paragwajczyk Fabian Balbuena i gospodarze grali w osłabieniu.

Chelsea ma 58 punktów i zajmuje czwarte miejsce. West Ham ma 55, a za nimi sklasyfikowane są dwie inne ekipy mające wciąż dużą szansę na awans do Champions League - Liverpool z 54 pkt i Tottenham z 53.

Trzecią pozycję zajmuje ekipa Leicester City z 59 pkt, ale w tej kolejce jeszcze nie grała. "Lisy" w poniedziałek podejmą Crystal Palace.

Zdecydowanym liderem tabeli Premier League jest Manchester City - 77 pkt. Jego lokalny rywal Manchester United ma 66, ale w niedzielę może poprawić dorobek, o ile nie przegra na wyjeździe z Leeds United Mateusza Klicha.

W marcu rozegrano awansem spotkania Tottenhamu z Fulham (1:0) oraz Manchesteru City z Southampton Jana Bednarka (5:2). W niedzielę Tottenham i City zmierzą się w finale Pucharu Ligi.

Premier League: Tylko remis Liverpoolu z Newcastle United

We wcześniejszym sobotnim meczu mistrz Anglii Liverpool, który nie ma już szans na obronę tytułu, zremisował u siebie z Newcastle United 1:1.

"The Reds" prowadzili niemal przez całe spotkanie, bowiem już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Egipcjanin Mohamed Salah. Wyrównał w doliczonym czasie drugiej połowy Joe Willock.

- Podarowaliśmy rywalom życie, zasłużyli na tę bramkę. Strzelili nam już wcześniej, ale na nieszczęście Calluma Wilsona gola nie uznano za zagranie ręką i nawet z tego prezentu nie skorzystaliśmy. Trudno to zaakceptować. W pewnym sensie nie walczymy wystarczająco. Mieliśmy piłkę przez 70 procent czasu gry, powinniśmy mieć przez 80. Stworzyliśmy wiele okazji, nie zdobyliśmy drugiej bramki, więc musimy stwarzać jeszcze więcej sytuacji. Nie spisujemy się dobrze w tej chwili, tak to wygląda - podsumował niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu, Juergen Klopp.