Zamknij

Pracownica biura podróży okradła Ronaldo. Piłkarz stracił ćwierć miliona euro

20.09.2021 19:44
Pracownica biura podróży okradła Cristiano Ronaldo
fot. AP/Associated Press/East News

Cristiano Ronaldo przez trzy lata był regularnie okradany przez 53-letnią pracownicę jednego z biur podróży - informuje portugalski dziennik "Jornal de Noticias". Z konta piłkarza zniknęło ponad ćwierć miliona euro.

Cristiano Ronaldo latem przeniósł się z Juventusu do Manchesteru United i tym samym powrócił na Old Trafford po 12-letniej przerwie. Jak się okazuje, u schyłku swojej pierwszej przygody w ekipie "Czerwonych Diabłów" i na początku gry w Realu Madryt z konta portugalskiego gwiazdora regularnie znikały pieniądze. O sprawie informuje w poniedziałek dziennik "Jornal de Noticias".

Oszustką okazała się 53-letnia pracownica jednego z biur podróży, które miało dostęp do haseł i kart kredytowych CR7. W latach 2007-2010 kobieta ściągnęła z konta zawodnika 288 tys. euro (ok. 1,3 mln zł) i opłaciła z nich ok. 200 fikcyjnych podróży z Portugalii do innych krajów Europy, Afryki i Ameryki Północnej. Jak się można domyślać, Ronaldo żadnej z tych tras nie pokonywał we wskazanych okresie.

Cristiano Ronaldo okradziony na blisko 300 tys. euro

Oszukani w ten sam sposób i przez tę samą osobę zostali agent Ronaldo Jorge Mendes oraz Nani i Manuel Fernandes. 53-latka w sumie zdefraudowała 350 tys. euro.

"Ronaldo ze względów praktycznych przekazał agentowi wirtualną kartę kredytową i kod PIN. To było zaproszenie do wyciągania pieniędzy. Wyjazdy były zazwyczaj opłacone przez wirtualny terminal, do którego biuro miało dostęp - czytamy w "JN".

Biuro podróży przekonuje, że oszukani sportowcy odzyskali wszystkie pieniądze, a kobieta w celu uniknięcia więzienia zobowiązała się do spłaty zadłużenia względem byłego pracodawcy.

RadioZET.pl/jn.pt/Onet