Piłkarze Southampton zapłacą za rekordową porażkę. Część ich pensji trafi do fundacji

28.10.2019 13:21
Piłkarze Southampton zapłacą za rekordową porażkę
fot. Southampton/Instagram/screen

Piłkarze Southampton FC, po piątkowej porażce z Leicester City 0:9, zdecydowali, że przekażą część zarobków na cel charytatywny. Wybór padł na klubową fundację. Zawodnikiem "Świętych" jest reprezentant Polski Jan Bednarek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformowano w poniedziałek w klubowym komunikacie, zespół w trakcie weekendu zastanawiał się m.in. nad tym, jak poprawić relacje z fanami po wstydliwej porażce. Pierwszym krokiem ma być przekazanie części wynagrodzenia na Saints Foundation. Wysokość dotacji ma odpowiadać wpływom klubu z dnia meczowego z Leicester City, a na całość kwoty złożą się piłkarze i sztab szkoleniowy.

Premier League: Trener Bednarka prosi o wybaczenie

Klubowa fundacja ma pod opieką 12 tysięcy osób z Southampton i okolic, którym - jak zaznaczono w oświadczeniu - pomaga realizować sportowe pasje i zmieniać życie na lepsze.

Southampton - Leicester 0:9: Rekordowa porażka w Premier League

Porażka 0:9 była najwyższa w Premier League od 4 marca 1995 roku, kiedy Manchester United w identycznych rozmiarach pokonał Ipswich Town. Na własnym boisku żaden zespół nie przegrał tak wysoko w 131-letniej historii rozgrywek najwyższego szczebla w Anglii.

Drużyna Southampton po 10 kolejkach z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje 18. lokatę w tabeli, czyli znajduje się w strefie spadkowej. We wtorek czeka ją wyjazdowa potyczka z Manchesterem City w Pucharze Ligi, a w sobotę ligowy pojedynek z tym samym rywalem także na jego obiekcie.

RadioZET.pl/PAP