Zamknij

Nie żyje legendarny piłkarz Cardiff City i Aston Villi. Miał 35 lat

19.03.2020 15:26
Peter Whittingham nie żyje
fot. Cardiff City

Peter Whittigham nie żyje. Legendarny piłkarz Cardiff City i Aston Villi zmarł w czwartek wskutek obrażeń odniesionych po upadku ze schodów w jednym z walijskim pubów w Barry. Miał 35 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeszcze w środę angielskie media, w tym BBC i Sky Sports, dementowały pojawiające się w mediach społecznościowych wpisy o śmierci Whittinghama. Niestety, dobę później jego były klub Cardiff City przekazał smutne wieści o odejściu 35-latka.

"Jesteśmy załamani" - napisano w komunikacie. "Wiadomość o nagłym i przedwczesnym odejściu Petera nami wstrząsnęła. Nasze myśli kierujemy teraz do jego żony Amandy, synka i rodziny. W ich imieniu prosimy o uszanowanie ich prywatności (...) Kochamy Cię, pamięć po Tobie nie zaginie" - dodano.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 7 marca. Według wstępnych ustaleń policji, Whittigham bez udziału osób trzecich spadł ze schodów i doznał urazów głowy. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

Peter Whittingham - kim był?

Peter Whittingham był wychowankiem Aston Villi, w której występował do 2007 roku. Potem przeniósł się do Cardiff City i to tam stał się legendą. Barw tego klubu bronił przez dekadę, zagrał w ponad 400 meczach i strzelił blisko 100 goli. W sezonie 2017/2018 był piłkarzem Blackburn Rovers.

Był też byłym młodzieżowym reprezentantem Anglii.

RadioZET.pl/Cardiff City