Zamknij

Pep Guardiola przedłużył kontrakt z Manchesterem City

19.11.2020 15:07
Pep Guardiola przedłużył kontrakt z Manchesterem City
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Pep Guardiola przedłużył kontrakt z Manchesterem City o kolejne dwa lata. Nowa umowa z "The Citizens" ma obowiązywać do 2023 roku. Hiszpański szkoleniowiec pracuje w tym klubie, aktualnym wicemistrzu Anglii, od 2016 roku.

Pep Guardiola pracuje na Etihad Stadium od 2016 roku. Z ekipą City jest związany najdłużej w swojej trenerskiej karierze. Wcześniej pracował cztery sezony w Barcelonie i trzy w Bayernie Monachium.

- Odkąd przybyłem do Manchesteru City, czuję się mile widziany w klubie, jak również w samym mieście. Od tego czasu wiele razem osiągnęliśmy, wygraliśmy mecze i zdobywaliśmy trofea. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego sukcesu - podkreślił Guardiola.

Pep Guardiola zostaje w Man. City

Jego poprzedni kontrakt wygasał w 2021 roku.

- Przedłużenie kontraktu Pepa jest naturalnym, kolejnym krokiem w podróży, która ewoluowała przez wiele lat. To efekt wzajemnego zaufania oraz szacunku, istniejącego między nim i całym klubem - oświadczył prezes Manchesteru City Khaldoon Mubarak.

Z zespołem City wywalczył m.in. dwukrotnie mistrzostwo Anglii - w 2018 i 2019 roku, a raz Puchar Anglii - 2019.

Po ośmiu kolejkach obecnego sezonu jego drużyna zajmuje dopiero 10. miejsce z dorobkiem 12 punktów, ale ma jeden mecz zaległy.

RadioZET.pl/PAP