Zamknij

Orkan Ciara paraliżuje sportowe wydarzenia. Mecz Manchesteru City przełożony

09.02.2020 13:28
Orkan Ciara paraliżuje mecze
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Orkan Ciara zaczyna mocno dawać się we znaki innym państwom. Brytyjskie służby meteorologiczne wydały ostrzeżenia dla terenu całego kraju w związku nadchodzącymi ekstremalnymi warunkami. W związku z tym odwołano spotkanie Premier League, w którym Manchester City miał zagrać z West Hamem United.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przypomnijmy, że wcześniej w Niemczech odwołano mecz Bundesligi między Borussią Monchengladbach a FC Koeln, a w Belgii i Holandii przełożono wszystkie mecze na inny termin. W sobotę podjęto także decyzję w innej dyscyplinie sportowej, gdzie organizatorzy PŚ w skokach postanowili odwołać niedzielny konkurs w Willingen.

Silny wiatr na południu kraju. IMGW wydał ostrzeżenia 2 i 3 stopnia

Do tych wydarzeń doszło kolejne spotkanie w piłce nożnej, gdzie w ramach Premier League Manchester City miało podjąć West Ham United. Z początku pojedynek miał odbyć się w niedzielę o godzinie 17.30.

- Ze względu na ekstremalne i pogłębiające się warunki pogodowe oraz w trosce o bezpieczeństwo kibiców i personelu dzisiejszy mecz został przełożony. Decyzję tę podjął klubowy dyrektor ds. bezpieczeństwa w porozumieniu z przedstawicielami West Hamu United. Dalsze informacje dotyczące zmiany harmonogramu dzisiejszego meczu zostaną opublikowane w stosownym czasie – brzmi komunikat opublikowany na stronie Manchesteru City.

Dwucyfrowe temperatury, słońce i silny wiatr. Pogoda na niedzielę

Orkan, który zjawił się w Europie niesie za sobą ogromnie silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość nawet 120 km/h.

RadioZET.pl