Zamknij

Kolejny mecz Premier League przełożony. Skupisko Covid-19 w jednej z drużyn

14.01.2021 12:45
Aston Villa
fot. Pool Getty/Associated Press/East News

Mecz Aston Villi z Evertonem w Birmingham w ramach 19. kolejki Premier League, zaplanowany na niedzielę 19 stycznia, został przełożony z powodu ogniska koronawirusa w ekipie "The Villans". To kolejny mecz podopiecznych Deana Smitha, którego ci nie rozegrają w terminie z powodów związanych z Covid-19.

  • Mecz Aston Villa - Everton w ramach 19. kolejki Premier League został przełożony z powodu koronawirusa w ekipie z Birmingham
  • To kolejne spotkanie "The Villlans", które zostało odwołane z powodu Covid-19. Wcześniej podopieczni Deana Smitha przekładali pojedynki m.in. z Newcastle United i Tottenhamem Hotspur

Mecz Aston Villi z Evertonem w Birmingham w ramach 19. kolejki Premier League, zaplanowany na niedzielę 17 stycznia, został przełożony z powodu ogniska COVID-19 w ekipie "The Villans". Podopieczni Deana Smitha nie mogli zagrać także w minioną środę z Tottenhamem Hotspur.

"Po zmianie terminu meczu Aston Villi z Tottenhamem, który miał zostać rozegrany wczoraj wieczorem, znacząca liczba piłkarzy i sztabu pozostaje w izolacji. Dlatego Rada Premier League pozytywnie rozpatrzyła wniosek Aston Villi o przełożenie także niedzielnego spotkania" - napisano w oficjalnym komunikacie operatora rozgrywek.

Ognisko Covid-19 w Aston Villi. Mecz z Evertonem przełożony

Prócz spotkań z "Kogutami" i "The Toffees", zespół z Birmingham nie rozegrał także w grudniu meczu z Newcastle United, choć wtedy powodem była duża liczba zachorowań w ekipie rywali. Ta zaległość ma zostać jednak nadrobiona 23 stycznia.

Aston Villa rozegrała dotychczas 15 spotkań w ekstraklasie - najmniej ze wszystkich ekip w tych rozgrywkach. Ma 26 punktów i jest na ósmej pozycji, a prowadzący Manchester United zgromadził 36 w 17 meczach.

RadioZET.pl/PAP