Premier League. Oficjalnie: Guardiola podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości

18.01.2020 14:20
Josep Guardiola
fot. PAP/EPA

Josep Guardiola podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości w Manchesterze City. - Jeśli klub mnie nie zwolni, na 100 procent zostaję w City na kolejny sezon - przyznał menedżer mistrza Anglii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Manchester City na 16 kolejek przed zakończeniem sezonu ma bardzo małe szanse na obronę tytułu mistrza Anglii. Popularni "The Citizens" tracą do prowadzącego Liverpoolu aż 14 punktów, a "The Reds" rozegrali dodatkowo jeden mecz mniej.

Oficjalnie: Pep Guardiola podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości

Mimo nie najlepszej sytuacji, Josep Guardiola nie zamierza rezygnować z pościgu za rywalami. Jak się okazało, w sobotę przyznał także, że nie chce również porzucać pracy na Etihad Stadium w przyszłym sezonie.

 - Jeśli klub mnie nie zwolni, to na 100 procent zostaję w Manchesterze City na kolejny sezon - powiedział hiszpański menedżer na konferencji prasowej przed sobotnim meczem z Crystal Palace.

Warto wspomnieć, że taka decyzja 49-latka jest o tyle nietypowa, że zazwyczaj nie pracował w klubach powyżej czterech sezonów. W Barcelonie spędził cztery lata, by następnie przenieść się do Bayernu Monachium, którego trenował przez trzy. W Manchesterze jest już czwarty sezon i wszystko wskazuje na to, że Hiszpan po raz pierwszy w karierze znajdzie się na tej samej ławce trenerskiej piąty raz z rzędu.

 - To nie dlatego, że wygraliśmy ostatnie dwa mecze. Nawet jeśli zakończyłyby się one innymi wynikami, to chciałbym zostać. Żaden trener nie wygrywa cały czas. Ja czuję ogromną przyjemność z pracy z tymi ludźmi - dodał szkoleniowiec.

- Jestem przekonany, że możemy grać lepiej i będziemy. Straciliśmy już za dużo punktów w tym sezonie - podsumował Guardiola.

Mecz Manchester City - Crystal Palace odbędzie się w sobotę 18 stycznia o godzinie 16:00.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Manchester City