Zamknij

Nie żyje piłkarz Premier League. Zmarł w wieku 52 lat po walce z chorobą

Maciej Walasek
17.08.2022 08:45
Lenny Johnrose nie żyje
fot. Marek BAZAK/East News

Lenny Johnrose nie żyje - poinformowała założona przez niego fundacja "Len Johnrose Trust". Były piłkarz m.in. Burnley i Swansea zmarł w wieku 52 lat. Od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą.

Lenny Johnrose piłkarską karierę rozpoczynał w zespole Blackburn Rovers, gdzie grał w latach 1988-1992. Jednak najwięcej bramek i występów zanotował w ekipie Bury, w której zagrał w 188 spotkaniach, strzelając 20 goli. W 1999 roku pomocnik przeniósł się do Burnley, w którym grał do 2004 roku z roczną przerwą, kiedy reprezentował barwy Swansea City w sezonie 2003/04. Po zakończeniu kariery w Premier League postanowił zostać nauczycielem.

Jak przekazał dziennik "The Sun" w 2017 roku u Johnrose'a zdiagnozowano chorobę neuronu ruchowego. W lutym tego roku jego stan mocno się pogorszył. Mimo wszystko piłkarz starał się pozostać optymistą.

Lenny Johnrose nie żyje

"Niektóre moje słowa są już trudne do rozszyfrowania, ale cały czas mój głos trzyma mnie przy życiu. Pojawia się na moich ustach kałuża śliny, staram się to kontrolować, ale i tak wystarczyłoby na filiżankę herbaty" mówił w lutym w wywiadzie dla portalu walesonline.co.uk.

Lenny Johnrose zmarł w poniedziałek 15 sierpnia. Przykrą informację podało oficjalne konto jego fundacji "Len Johnrose Trust".

"Ze złamanym sercem informujemy, że odszedł nasz przywódca Lenny Johnrose" - czytamy.

Swojego byłego piłkarza pożegnały także jego dawne kluby, w których występował.

"Wszyscy w Swansea City będą bardzo tęsknić za Lennym, a klub przesyła najszczersze kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom w tym niesamowicie smutnym czasie" - napisano na profilu Swansea.

"Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi Lena w tym bardzo smutnym czasie" - czytamy na koncie Burnley.

RadioZET.pl