Zamknij

Nie żyje legenda Liverpoolu. Był jednym z najbardziej niedocenianych graczy

30.11.2021 19:40
Ray Kennedy nie żyje
fot. East News

Ray Kennedy nie żyje. Legendarny gracz Liverpoolu zmagał się z chorobą Parkinsona. W latach 1974-1982 był kluczowym piłkarzem The Reds, z którym zdobył m.in. pięć mistrzostw Anglii. Miał 70 lat.

Ray Kennedy nie żyje. Występujący na pozycji pomocnika lub napastnika zawodnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Arsenalu, z którym w 1971 roku został mistrzem Anglii. Następnie przeszedł do Liverpoolu, zapisując się w historii drużyny z Anfield.

W pierwszych spotkaniach grał w ataku, ale później trener Bob Paisley przesunął go na środek boiska. W zespole The Reds rozegrał ponad 300 meczów, strzelając 72 bramki. W tym czasie świętował pięć mistrzostw Anglii, trzy Puchary Europy i raz Puchar UEFA.

- Liverpool opłakuje legendarnego byłego piłkarza Raya Kennedy'ego, który zmarł w wieku 70 lat - napisano na klubowej stronie internetowej.

Ray Kennedy nie żyje

Paisley opisał go w swojej autobiografii jako "jednego z największych graczy Liverpoolu i prawdopodobnie najbardziej niedocenianym".

Ray Kennedy w reprezentacji Anglii zagrał 17 razy. Pojechał na mistrzostwa Europy, które w 1980 roku odbyły się we Włoszech.

RadioZET.pl