Zamknij

Mohamed Salah z koronawirusem. Wcześniej bawił się na weselu z maseczką pod brodą

15.11.2020 10:58
Mohamed Salah
fot. Han Yan/Xinhua News/East News

Mohamed Salah nie mógł zagrać w sobotę w Kairze przeciwko reprezentacji Togo z powodu zakażenia koronawirusem. Kilka dni wcześniej był widziany z maseczką ochronną pod brodą na weselu swojego brata.

Uroczystość odbyła się w Nagrid, rodzinnym miasteczku napastnika Liverpoolu. Zdjęcia, na których widać Mohameda Salaha tańczącego z maseczką zsuniętą na brodę, wypłynęły do mediów, ale mer Nagrid wyjaśnił, że piłkarz "zdjął ją tylko do fotografii" i podkreślił, że na ceremonii, która miała charakter wyłącznie rodzinny, z udziałem 60-70 osób, był zachowany dystans społeczny.

W piątek wskutek pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa Salah został oddzielony od reszty reprezentacji. Lekarz kadry Mohamed Abou Elela określił jego przypadek jako "łagodny", jednak piłkarz ma pozostać w izolacji w Egipcie co najmniej do przyszłego weekendu. Mecz z Togo, wygrany przez gospodarzy 1:0, Salah obejrzał w telewizji.

Mohamed Salah z koronawirusem. Wcześniej był na weselu brata

Salah jest pierwszym Egipcjaninem, który zdobył mistrzostwo Anglii i triumfował w Lidze Mistrzów. W 2017 i 2018 roku został wybrany najlepszym piłkarzem Afryki. W bieżącym sezonie jest współliderem klasyfikacji strzelców Premier League z ośmioma zdobytymi bramkami.

RadioZET.pl/PAP