Zamknij

Mecz Manchester United - Liverpool przełożony. Kibice zniszczyli Old Trafford

02.05.2021 18:46
Mecz Manchester United - Liverpool przełożony
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Mecz Manchester United - Liverpool został przełożony z powodu wtargnięcia kibiców gospodarzy na murawę Old Trafford. Po ich "wizycie" obiekt nie nadawał się do przeprowadzenia hitowego spotkania 34. kolejki Premier League.

Mecz Manchester United - Liverpool na Old Trafford miał być hitem 34. kolejki Premier League. Czekali na niego nie tylko fani obu ekip, ale także kibice w błękitnej części miasta, gdyż w przypadku porażki "Czerwonych Diabłów" Manchester City mógłby otwierać szampany i świętować siódmy tytuł mistrza Anglii. Tymczasem kibice gospodarzy postanowili wykorzystać to spotkanie do wyrażenia swojego niezadowolenia z 16-letnich rządów rodziny Glazerów.

Przed meczem fani wdarli się Old Trafford. Angielskie media donosiły, że uszkodzeniu uległy m.in. kamery, a także inne elementy infrastruktury, w związku z czym spotkanie stanęło pod znakiem zapytania. Ostatecznie zniszczenia okazały się tak duże, że mecz musiał zostać odwołany.

Manchester United - Liverpool: Oświadczenie

"Nasi fani pasjonują się Manchesterem United i w pełni uznajemy ich prawo do wolności słowa i pokojowego protestu. Jednocześnie żałujemy, że ich działania przeszkodziły zespołowi i naraziły innych kibiców, pracowników oraz policję na niebezpieczeństwo" - napisano w oświadczeniu.

Manchester United i Liverpool będą teraz rozmawiały z władzami Premier League na temat ustalenia nowego terminu. Policja przeprowadzi dochodzenie.

RadioZET.pl