Zamknij

Reprezentant Polski podpisał kontakt z MU. Duży krok w karierze 17-latka

23.05.2022 12:07
Maxi Oyedele podpisał kontakt z MU. Reprezentant Polski zostaje w Manchesterze
fot. screen/ Manchester United

Maximilian Oyedele, reprezentant Polski U-18, podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United. 17-letni pomocnik związał się z klubem z Old Trafford na dwa kolejne lata.

Maxi Oyedele w poniedziałek podpisał z Manchesterem United kontrakt na dwa lata. To jego pierwsza profesjonalna umowa z wielokrotnym mistrzem Anglii. 17-letni defensywny pomocnik w obecnym sezonie wywalczył sobie miejsce w drużynie U18 i przez cały sezon U18 Premier League rozegrał 22 mecze.

Do tego Oyedele dołożył też minuty rozegrane w młodzieżowym FA Cup, który United wygrało po raz pierwszy od sezonu 2006/2007. Młodzieżowy reprezentant Polski nie grał całych meczów, ale był wpuszczany podczas każdej z 6 rund turnieju, w tym w finale z Nottingham Forest (3:1).

"Maxi chce grać dla Polski"

Oyedele jest młodzieżowym reprezentantem Polski U18. Szef skautingu PZPN Maciej Chorążyk przyznał, że 17-letni pomocnik nie mówi płynnie po polsku, ale rozumie, gdy mówi się do niego w naszym języku. Uczył się go od matki, która jest Polką. - Jesteśmy z nim w bliskim kontakcie. Maxi chce grać dla Polski – podkreślił Chorążyk w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Debiut w naszej kadrze Oyedele ma już za sobą. 17-letni defensywny pomocnik United  w marcu zagrał w meczu reprezentacji Polski U18 z młodzieżówką Szwajcarii.