Kolejny świetny mecz Klicha. Gol i asysta Polaka w Premier League

19.09.2020 16:54
Mateusz Klich z drugą bramką w Premier League

Mateusz Klich zdobył drugą bramkę i zanotował asystę w meczu 2. kolejki Premier League przeciwko Fulham. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Leeds United 4:3.

Mecz 2. kolejki Premier League pomiędzy Leeds a Fulham, lepiej rozpoczęli ci pierwsi. Już w 5. minucie wynik otworzył Costa. Portugalczyk popisał się mocnym uderzeniem, po którym piłka znalazła się pod poprzeczką. W 35. minucie Fulham doprowadziło do remisu po rzucie karnym, który wykorzystał Mitrović.

Cztery minuty później w polu karnym Fulham, Pawi popchnął Bamforda, a ten padł na ziemię. Sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”, do której podszedł Mateusz Klich. Reprezentant Polski pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce przy prawym słupku.

Po zmianie stron Leeds podwyższyło prowadzenie. W 50. minucie Klich świetnie wypatrzył Bamforda, który płaskim strzałem pokonał Areolę. Siedem minut później czwartą bramkę dla Leeds zdobył Costa. Tym razem asystę zanotował Bamford, a Portugalczyk technicznym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Mimo wyniku 4:1, Fulham nie rezygnowało. W 62. minucie Anguissa wygrał walkę z jednym z obrońców i podał do Reida. Ten strzałem w długi róg sprawił, że Meslier musial wyjmować futbolówkę z bramki.

Po kolejnych pięciu minutach bramkę kontaktował zdobył Mitrović, który głową pokonał bramkarza Leeds.

Fulham atakowało przeciwników do samgo końca, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Leeds pokonało londyńczyków 4:3. Świetne spotkanie rozegrał Mateusz Klich, który zdobył jedną bramkę i zanotował asystę.